Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

IMPOSANT BIN * 27.4.2002

Náš "Bin Ládin" je souměrný,jemný,velmi elegantní černý hnědák, který je nezaměnitelný už jen díky odznaku z bílých chlupů na pravém boku připomínající cválajícího koně...


Povahou se nejvíce blíží typu sangvinika, práce ho baví, bezproblémů snáší vysokou zátěž. Pro jeho celkově pohodovou jezditelnost, pohodlné chody a zejména ladnou cvalovou akci mu říkáme (v)ládní vozidlo, i když pokud je v dobré kondici, umí to různými skopičinkami dávat najevo:)) Nějaké velké mazlení je pod jeho úroveň, ale cirkusovým kouskům je schopen se naučit i pro kousek mandarinky...

Rodokmen

IMPOSANT BIN BIN SHADDAD (USA) RIVERMAN(USA) NEVER BEND(USA)
RIVER LADY(USA)
EXPEDIENCY(USA) VAGUELY NOBLE(IRE)
GAZALA II
IMPOSANTA PATCHER(IRE) PATCH(GB)
ALACE(FR)
ISIKA SCOTTISH RIFLE(GB)
ISBENA

Dostihová kariéra

Už když jsme jej pozorovali jako ročka ve výběhu jevil se nám jako vytrvalec a v tréninku od počátku tyto předpoklady naplňoval.


Poprvé startoval na začátku června ve VCH, ale protože hodně zaostal na startu, mělo běhání pouze seznamovací charakter. Poté se měl přestavit v Simsonově ceně, ale neopatrnost v kombinaci s jeho nenažraností vyústila až v zánět hltanu, takže se proběhl jen tak v rámci tréninku až v půli prázdnin ve Slušovicích. Dobrý dojem v nás zanechal především svým závěrem při dalším startu opět na krátké distanci. Očekávané schopností částečně předvedl až na konci sezóny na 1.800 metrové distanci, kde obsadil druhé místo za i později úspěšným Evronem.


V zimní přípravě chodil velmi slibně a od počátku jsme měli jasný cíl - dostat se na start Českého derby...První start jsme kvůli jeho až lenosti v rychlých galopech brali na sprinterské distanci pouze jako rozběhutí a nabuzení, ale Ládin zběhl z posledního místa cílovku jako blesk, stihnul čvrté místo a žokejka I.Miličková v jeho sedle mu prorokovala jedničkovou budoucnost... To potvrdil o týden později naprosto profesionálním výkonem na mílové trati, velmi jistým vítězstvím ve třetí kategorii. Velmi důležitým faktorem pro tyto slušné výsledy byla určitě hodně měkká půda, kt. Ládin prostě rád.


Pak ale nastaly potíže. Měl následovat start v bratislavské Ceně trojročných žrebcov(I.kat.), ale týden před startem Láďu ze dne na den zchvátila viróza, která znamenala nejen stop běhání, ale i dvoutýdenní výpadek z tréninku. Poté bylo jasné, že na start Velké černové(L) se pro nízký handicap nevejde a tak nezbývalo než vyrazit vstříc mezinárodní konkurenci do Bratislavy. V poli Starohájského kritéria(L) byl velkým outsiderem, ale počínal si tak jen polovinu dostihu. Pak už se z hodně vzdáleného posledního místa začal na jeho oblíbeném měkkém podkladu posouvat dopředu a v cílové rovině svým zdrcujícím finišem bral jednoho soupeře za druhým (Mideros, Tempeltanzer,Hard Warrior,Lord Nelson,Aryman,...) až na jednoho, vynikajícího Rosensturma. Druhým místem tak snad "prekázal důvod takové trúfalosti":))


Po tomto výkonu jsme se bláhově domnívali, že start v Derby máme jistý, leč handicaper to viděl jinak...Co pokazil p.Tůma ale mohla při troše vůle spravit v den Derby dostihová komise, ale ta ji skutečně neměla. Na start nejvýznamnějšího dostihu se tak postavilo pole pouhých třinácti koní, přestože první náhradník stál připraven v boxu o kousek vedle a všichni zaintresovaní věděli, že Diamond Digginsovi zranění určitě nedovolí postavit se na start...


Bohužel další problémy jsme si způsobili sami a to startem v St.Leageru(L). Asi dva týdny před startem začal Ládin pokašlávat, ale v poslední práci před dostihem se už zdál po intenzivní léčbě přípravky Orling O.K., žel nebylo tomu tak. Láďa se sice snažil, ale v cílové rovince bylo vidět, že není ve své kůži, i když doběhl od vítězné Ready jen deset délek a nechal daleko za sebou derbysty Peinture Naive a Ozermese... Po dostihu se u něj navíc projevily "šimbajny" a tak už se na dráze neobjevil.


Všechna podzimní vyšetření nasvědčovala, že je vše v pořádku, a tak se zapojil do zimní přípravy zároveň s ostatními. V jejím průběhu se ale zranil a i když to zpočátku vypadalo, že se na dráze ukáže v druhé polovině sezóny, nakonec tomu tak bohužel nebylo... Ládin si užíval pastvin a dělal dozor budoucím hřebčím nadějím, na konci léta si ale přivodil zranění kopyta, které si vyžádalo několikaměsíční léčbu..


Zranění se mu naneštěstí vyhýbat nepřestala a tak už jsme téměř přestali doufat, že se znovu na dráhu vrátí..


Ale nakonec, rok 2009, a Ládinda je zpět!! Nejprve bylo potřeba získat handicap, takže dva starty jen tak tréninkově, pak čtyřkový handicap s vysokou váhou a mladým nadějným žk.Vrajem na 2.200m. Ordre bylo nechat ho cválat v klidu vzadu, jak sám bude chtít a jít až v cílovce. No ztráta byla ze zač. hrozivá, ale Ládin finišoval skvěle a stihl blízké čtvrté místo..


Další dva starty se událi, pro mnohé nepochopitelně, na sprinterské, resp. mílové distanci. Starty měli čistě tréninkový charakter a Ládin se dostával do formy přesně tak, jak jsme chtěli. V Derby-den jako outsider vybojoval krásné vítězství ve vytrvaleckém trojkovém hdcpu;))


Formu měl super, ale není to koník do Mostu ani Varů, takže si přes prázdiny lehce odpočal a pak se pilně připravoval na podzimní Chuchli. První start byl opět "rozbíhací-zrychlovací" na míli a za týden "na ostro" vytrvalecký hdcp. Těsné druhé místo nás po taktické chybě jezdce mrzelo, ale to jsme ještě nevěděli, co nás čeká.. Další dva starty mu totiž jeho jezdci vyloženě pokazili a tak Ládin nakonec nezamířil do plánované Ceny Prezidenty(NL), ale opět do hdcpu třetí kat.. Tento dostih se už žk.Vraj z předešlých chyb poučil a Ládinda tak mohl vybojovat slušné a těsné třetí místo. Distance 2.200m je ale pro něj trochu málo:))

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2012 4 1 2 40.150 67
2011 3 0 1 13.800 68
2010 4 1 3 58.100 68
2009 11 1 4 58.250 62.5
2005 4 1 2 122.780 84
2004 4 0 1 11.500 57

IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN IMPOSANT BIN Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006