STATISTIKA NUDA JE…
Celkově jsme, ať už v Jestřabí, či později v Rokytnici, odchovali čtyřicet šest koní, z nichž čtyřicet dvěma bylo v r. 2012 dva a více let.
Z tohoto počtu (42) se na dostihové dráze vůbec neobjevilo pět koníků, tedy 12%. Tři z nich bohužel odcválali na nebeské pastviny ještě dříve, než se stihli do dostihového provozu zapojit (BEETHOWENUS, TAMÁLKA, ČEKO), jednomu (IMPOSANT) zabránilo v dostihovém využití chronická alergie a jeden byl pro svůj příliš citlivý temperament raději již jako tříletý přesměrován na military, pro které má vlohy i exteriér (BÁSNÍK). Dlužno dodat, že spolu s ním skončilo i krátké působení jeho matky BASILEI(Lincoln) v našem chovu…

Pro další statistické údaje je jako výchozí brán právě počet 37, tedy počet koníků, kteří byli na konci roku 2012 staří minimálně dva roky a absolvovali alespoň jeden dostih.
Z třiceti sedmi koníků představených na dostihové dráze, se tři ukázali být nevhodní pro dostihový provoz, když se i přes větší množství (čtyři a více) příležitostí nedokázali ani jednou umístit na dotovaném místě. Jednomu, TAMMYRULESOVI, v tom bránila nekorektní přední noha, BLÝSKÁČKOVI a BUMBOVI, pro změnu nechuť závodit. Proto jsme také byli nuceni z našeho chovu vyřadit jejich matku BÁÁ(Jolly Groom).
Pocit vítězství zažilo celkem dvacet pět našich odchovanců, tedy 67,5%. Pouze v rovinových dostizích to bylo 17 koníků, tedy 46%, pouze nad překážkami osm, tedy 21,6%. V rovinovém i překážkovém dostihu se podařilo zvítězit šesti našim odchovancům, tedy 16%.

Podrobněji k rovinovému provozu:
Zde zatím absolvovali naši odchovanci celkem 347 startů, z nichž 44 bylo vítězných (tzn. 12%) a 130 rezultovalo alespoň v umístění na dotovaném místě. Celkový zisk činí 2.202.460,- Kč, průměrný zisk na koně je pak 59.526,-Kč.
V dostizích první a vyšší kategorie uspělo osm koníků, tedy 22%. Čtyři z nich (11%) dokázali v těchto dostizích zvítězit (TAMALIREGA, BÁÁ, IZY, TESIOV), další se alespoň jednou umístili (IMPOSANT BIN, IMPOSANT SHADDAD, ČAROKRÁSKA, IMÁGO). Dohromady to byli čtyři vítězství a jedenáct umístění.

Podrobněji k překážkovému provozu:
Na překážkách se zatím představilo patnáct (47%) našich odchovanců a jen třem z nich se v nich nedařilo. TESIOV pro přetrvávající zdravotní obtíže absolvoval jen dva starty, ČAJKIN byl vyřazen z dostihového provozu po pouhém jednom pokusu (spíše proto, že si trenér nevěděl rady s jeho temperamentem) a jeden pokus měl nad překážkami i „nedostihový“ BLÝSKÁČEK.
Ostatní získali ze 112 startů 11 vítězství (10%) a 57 umístění. Vítězů bylo osm, tedy 53%.
Celkový zisk činí 1.127.598,-Kč a průměrný zisk na koně 75.173,-Kč. Pokud bychom nepočítali ony tři koníky s jedním až dvěma negativními starty, byl by průměrný zisk 93.937,-Kč.
V dostizích první a vyšší kategorie uspěli čtyři – 27% koníků. Jeden z nich v nich zvítězil (ČÁRIRAY), další se opakovaně umísťovali (IMÁGO, TAMMY´N CLASSY, TAMYBIN). Dohromady pak získali jedno vítězství a osm umístění.

PODROBNĚJŠÍ ÚDAJE, DLE JEDNOTLIVÝCH MATEK
Prvními matkami byli z Motěšic pronajaté TAMMY(Mys) a BEA(Mys), jež dala výbornou Báá(Jolly Groom), vítězku Gomba handicapu.
Druhý potomek Tammy, klisna Tamalirega (Lincoln) velmi lehce zvítězila v JCK(L) a získala mj. i sedmé místo v rychlém „Temirkanově“ Derby(Gd-3) . Bohužel u Tamaliregy, stejně jako Báá nejsme z čistě administrativních důvodů uvedeni jako chovatelé my, ale Hřebčín Motěšice..
Užitečným koněm je Tammyjoom(Najoom), který po vítězství a mnoha umístěních na rovinách přešel do překážkového provozu, kde získal vítězství hned při svém debutu ve steeplechase. Velký skokový talent potomků Tammy (která dala ještě v chovu p.M.Ševčíka výbornou překážkářku Tanečnici(Sectori)) ukázal i Tammybin(Bin Shaddad), třetí v Ceně Paramo(NL) (vítězný a jedničkově umístěný i na rovinách) a především nesmírně užitečný (dotaci získal ve všech svých 14 životních startech) univerzál Tammy'n Classy(Secret'n Classy), jenž si už při svém třetím překážkovém startu připsal 4.místo v Gd-2 v Meranu .

Naší nejúspěšnější matkou je IMPOSANTA(Patcher), která dala život dvěma dcerám a sedmi synům.
Klisna Izy(Lincoln) zvítězila ve Slušovském Oaks(NL) a získala další cenná umístěná, mj. třetí místo v Ceně Hřebčína Napajedla(NL) . Ircana(Arcane) se pro zranění stihla jen umístit ve „trojkách“, ale vítězně si zatím počínají všichni hřebci, krom nikdy nestartovšího Imposanta(Friedland).
Imposant Bin(Bin Shadad) byl navíc druhý ve Starohájském kritériu(L) , Imposant Sharp(Sharp End), Imposant Shaddad(Bin Shaddad) a Imposant Rules(House Rules) jsou dvou-čtyřnásobní vítězové . Přičemž Imposant Rules navíc přidal i vítězství z překážek a nyní se na velmi vysoké úrovni věnuje military.

Úspěchů dosáhla i ČIPKA(Mys), když její Čarokráska(Bin Shaddad) doběhla třetí v Ceně Zimní královny(NL) a na rovině zvítězil i syn Magnuse Čajkin. Další potomek Česílko(Bully Pulpit) prokazoval až do svého nešťastného konce rodinné skokové vlohy, když už ve třech letech získal dvě cenná umístění na italských překážkách a v dalších sezónách si na překážkách připsal vítězství a pravidelně se umisťoval.

V roce 2007 se na dráze představil první potomek TAMALIREGY(Lincoln), Tesiov(Mill Pond) a to více než slušně, neboť ze čtyřech startů vybojoval tři vítězství, včetně první kategorie. V sezóně 2008 se dokázal probojovat až do importy nabitého Českého Derby(Gd-3) a byl hodnocen jako třetí nejlepší tříletý kůň českého chovu sezóny 2008. Užitečným koněm je i Tankréga(Laroche), která zvítězila na rovině i na překážkách a právě nad skoky si od ní hodně slibujeme.

Dva starší potomky má zatím na dráze IRCANA(Arcane) a to hodně úspěšné. Imágo(Magnus) je vynikajícím vytrvalcem, což prokázal vítězstvím v druhé kat. a 3.m. v Ceně Prezidenta Republiky(NL) a především výborným, spolehlivým steeplerem. O tom svědčí mj. opakované umístění v Ceně Vltavy(NL).
Do širší špička ročníku patřila jako dvouletá Irenka(House Rules), která později také našla uplatnění na dlouhých tratích a celkem již získala tři vítězství.

Dva vítěze už má i IZY(Lincoln), Idiktise(Secret'n Classy) a Izby(Secret'n Classy), která zvítězila hned třikrát. Nadějě jsou vkládány i do dalšího perspektivního vytrvalce Igráčka(Ray of Light.

Velmi dobře si vede první potomek ČAROKRÁSKY(Bin Shaddad) - Čáriray(Ray of Light) - ten získal již jako dvouletý čtvrté místo v dostihu první kategorie a celkem vybojoval na rovinách 5 vítězství (2 x II.kat) z 10 startů!! Tím ale jeho úspěchy neskončili – by právě naopak – v roce 2012 se stal i díky zadrženému vítězství v Křišťálovém poháru(NL) “proutěnkářem roku”!!

Potomci klisny TAMMY(Mys-Taszka,Dakota):
TAMALIREGA(1995,Lincoln) - vítězka Jarní ceny klisen(L), 4.m. Cena Brochwiza(I.kat), 5.m. OAKS(L), 5.m. Cena města Doncaster(NL), 5.m. Cena Valašska(NL), 7.m. České Derby
Tammybin(2002,Bin Shaddad) - trojkový vítěz a 5.m. v Ceně Cymedica – Equine Joint Health(I.kat.) na rovině // na překážkách 3.m. v Ceně Paramo(L)
TAMMYJOOM(2001,Najoom)-vítěz na rovině i na překážkách
Tammy'n Classy(2005, Secret'n Classy) - 2 vítězství a pět umístění ze sedmi startů na rovině // na překážkách vítěz, 3.m. Cna Elektrizace železnic(I.kat.), 4.m. Gd-2, 5.m. Listed

Potomci klisny IMPOSANTY(Patcher-Isika,Scottich Rifle):
IZY(1996,Lincoln) - vítězka Slušovské OAKS(NL), 2.m. Stříbrný pohár(NL), 3.m. Cena Hřebčína Napajedla(NL), 6.m. OAKS(L)
Imposant Bin(2002,Bin Shaddad) - čtyřnásobný vítěz III.kat., dvojkově umístěný, 2.m. Starohájské kritérium(L)
IMPOSANT SHADDAD - trojnásobný vítěz III.kat. ve VCh, umístění v druhé kategorii, 4.m. Pohár Sedlářství Jan Hauzr(I.kat.)
IMPOSANT RULES(2000,House Rules) - trojnásobný vítěz, umístění v druhé kategorii na rovině; vítěz ve steepechase
IMPOSANT SHARP(1999,Sharp End) - dvojnásobný vítěz na rovině

BÁÁ(1994,Jolly Groom-Bea,Mys)
vítězka Gomba handcp.(I.kat.) a dalších čtyřech dostihů III.kat ve VCh, 3.m. v Gershově memoriálu

Potomci klisny IRCANY(Arcane-Imposanta,Patcher):
Imágo(2003,Magnus) - dvojnásobný vítěz, včetně druhé kat. ve Velké Chuchli; 3.m. Cena prezidenta republiky(NL) // 2 x 1.m., 5 x 2.m, 3 x 3.m , 5 x 4.m (z toho 2 x v Ceně Vltavy(NL) z 17 startů ve steeplechase
IRENKA(2007,House Rules) - trojnásobná vítězka, 5.m. Simsonova cena
Itigera(2009,Tiger Cafe) - zatím 6 startů - 2 x 3.m,1 x 5.m.

Potomci klisny ČIPKY(Mys-Číše,Sharp End)
Čarokráska(2002,Bin Shaddad) - ve dvou letech tři umístění ze tří startů, včetně 3.m. v Ceně Zimní královny(NL)
ČAJKIN(2004,Magnus) - vítěz
ČESÍLKO(2006,Bully Pulpit) - ve dvou letech tři umístění ze tří startů; ve třech letech dvě umístění ze tří startů v italských "siepi"; ve čtyřech letech vítěz na proutí, v dalších letech pravidelné umísťování v crossech

Potomci klisny TAMALIREGA(Lincoln-Tammy,Mys):
TESIOV(2005,Mill Pond) - tři vítězství, včetně Ceny Dara Monarch(I.kat.) a jedno umístění ze čtyř startů ve dvou letech. Jako tříletý skončil jako nejlepší z koní českého chovu desátý v Českém Derby a na konci sezóny třetím nejlépe hodnoceným tříletkem českého chovu.
TANKRÉGA(2007,Laroche) – vítězka na rovině i překážkách
Tuaréga(2008,Mill Pond) - několik umístění na rovině // 1 x 2.m. a 1 x 5.m. ze dvou startů na proutí