Obrázek náhodný obrázek

IMPOSANT SHADDAD * 20.4.2001

Urostlý, svázaný, dobře osvalený hnědák, krom malé hvězdičky na čele bez bílých odznaků – to je náš Šady.

Velmi hodný koník, jak na ostatní koně, tak i na lidi, mající povahou nejblíže k sangvinikovi. Šašek je nebojácný, přirozeně inteligentní, v tréninku pracovitý, nejraději chodící na špici. Jako dvouletý a zejména jako tříletý byl možná až přespříliš chtivý, ale s přibývajícími léty se zklidňuje, i když, pokud je „v cajku“, tak má jezdec opravdu „plné ruce“.

Po matce zdědil bojovné srdce a v každém svém startu podal zodpovědný a poctivý výkon.

V říjnu r.2007 prodán stáji Akvagast Thurn Plzeň  a byl v péči trenéra Špeldy.  Bohužel si v přípravě  přivodil zranění, kt. se neslučovalo s dalším dostihovým využitím a tak byl prodán do sportu.

Rodokmen

IMPOSANT SHADDAD BIN SHADDAD (USA) RIVERMAN(USA) NEVER BEND(USA)

Dostihová kariéra

Šady, středotraťař, přestože se zlepšuje s přibývajícími léty, již ve dvou letech podával v tréninku velmi dobré výsledky. Bohužel je ale neukázal na dráze pro získané problémy s boxy, které jsme ale naštěstí ve třech letech zdárně vyřešili.

V první půli tříleté sezóny jsme se jej po vítězství v mílové „trojce“ směřovali do dostihů vyšší kategorie, s cílem prověřit jej pro Derby. Ale pro úspěšný start v něm mu chybělo trochu rychlostní třídy i vytrvalosti a tak startoval v „jedničce“ pro české odchovance, kde obsadil čtvrté místo. V podzimní části sezóny se ještě dvakrát ze tří startů umístil na kratších distancích.

Ve čtyřech letech opět absolvoval většinu startů (včetně toho vítězného) na jeho, dle výsledků, oblíbené mílové, distanci (krom debutu na ní vždy umístěn a odehráli se na ní i všechny jeho vítězství), ale ostudu neudělal ani na kratších distancích. Hodně jsme si věřili v závěru sezóny před 1.800 metrovou druhou kategorií, ale zejména kvůli špatnému taktickému výkonu jezdce se nedostal přes blízké šesté místo.

V sezóně 2006 zvítězil po rozběhnutí v příliš krátkých „dvojkách“ již při druhém jarním startu. Poté obsadil hodně blízké páté místo v dobře obsazené druhé kategorie, ale při lepším průběhu, by určitě bojoval o vítězství. Při tom stávajícím utrpěl při kolizi zranění, které jej vyřadilo ze zbytku jarní sezóny. Na podzim obsadil dvě pátá místa. Nejprve velmi blízké v pardubické "dvojce" a poté v rychlé chuchelské trojce, shodně na distanci kolem 1800m. Po tomto dostihu šla jeho forma hodně nahoru, a tak jsme s napětím očekávali jeho vystoupení ve velmi kvalitní společnosti na jeho oblíbené mílové distanci v dostihu II.kategorie ve VCh.

Naneštěstí se, ale v před dostihem nešťastně zranil a následná rekonvalescence si vyžádala "stop" i na celou sezónu 2007..