Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek

IZYNKA * 12.5.2011

Izynka, mohutná, bezdoznaková hnědka, v níž jdou vidět oba její výborní rodiče, je koněm do kterého od mala vkládáme velké naděje.


V duchu své rodiny je Izynka pozdním koněm, kterému se nevyhýbají růstové problémy a  zranění, a tak už má za sebou zlomenou bodcovou kost i operaci mikročipu ve spěnce, ale je to také velmi pracovitá, poctivá a hodná, charakterní klisna. Co se dostihového projevu týče, je to po matce vytrvalec, který si libuje v těžkých, silových dostizích, ale narozdíl od svých sourozenců se jí dostalo do vínku více rovinové třídy a tak se dokázala hezky prezentovat i ve středotraťařských rychlých dostizích.


V lednu 2016 prodána. Jejím novým majitelem je pan Ladislav Hudec a trenérem MVDr. Čestmír Olehla. Výhledově by se k nám měla Izynka po skončení, snad velmi úspěšné překážkové kariéry:)), vrátit do chovu.

Rodokmen

IZYNKA LOOK HONEY(IRE) SADDLER´S WELLS(USA) NORTHERN DANCER
FAIRY BRIDGE
MIDDLE PROSPECT(USA) MR.PROSPECTOR
MIDDLE STAGE
IZY LINCOLN MASIS
LIKONI
IMPOSANTA PATCHER(IRE)
ISIKA

Dostihová kariéra

Jako tříletá toho Izynka moc předvést nestihla. "V ceně Hřebčína Napajedla" ji ještě bolely holeně a po podzimním návratu na dráhu zamířila na kliniku do Brna, kde jí byl vyoperován mikročip ve spěnce a sezóna tak předčasně skončila.


Jako čtyřletá podávala stabilní výkony, byť pro nedostatek pro ni vyhovujících vytrvaleckých rovin v Chuchli (jinde jsme s ní běhat nechtěli) musela běhat kratší dostihy. Na podzim si poprvé vybrala svou "slabší chvilku", aby následně po nepříĺiš povedeném výkonu své jezdkyně, získala šesté místo ve vytrvalecké dvojce při EJC. O týden později si ale spravila chuť, a pod svým oblíbeným Bajuržanem, získal své první vítězství. Sezónu zakončila v nabité Ceně Prezidenta republiky(NL), kde sice ostudu neudělala, ale na nejlepší už tentokrát formu neměla.

ROK POČET STARTŮ VÍTĚZSTVÍ UMÍSTĚNÍ DOTACE GH
2017 6 3 2 351.700,- 80
2016 3 2 1 84.000,- 73,5
2015 9 1 4 67.800,- 74,5
2014 5 5 1 2.800,- 68

IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA IZYNKA Chyba! Obsah nemůže být vypsán!
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006