Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

CHERI HONEY VÍTĚZNÝ!!!

22. 10. 2013

Skvělý výkon podal v neděli sedmiletý CHERI HONEY, když jistě, po proferském výkonu, převálcoval i vybranou sestavu loňských derbistů.


Bylo to již Cheriho sedmé vítězství v kariéře, první na překážkách a zároveň první v našem tréninku i v barvách stáje TVD-Slavičín.


Dekorování vítězů


Slušně si vedla i Cheriho stájová kolegyně DETEKCE. Ta doběhla do cíle na sedmém místě, jen tři délky od vítěze a to i přesto, že za distancí ji již žokej příliš nevyjížděl..


CÍL...


Ve stejném dostihu se nedařilo našemu TEMERAFOVI, kterému se po dlouhém čekání příliš nechtělo vyskočit ze startovacích boxů a tak nabral mnohadélkovou ztrátu. V cílové rovince se mu pak podařilo porazit tři soupeře.


Velkým zklamáním byl výkon IGRÁČKA, kterému dostih asi opět nesedl podle jeho představ...


Prapor našeho chovu tak opět nesl Igráčkův bývalý kámoš z pastvy, TYGR ROKYTENSKÝ, který po aktivním průběhu dokončil na pěkném čtvrtém místě:))


Igráček

VCH 20.10.: Opět s kvartetem

18. 10. 2013

Po pardubickém intermezu míříme s našimi svěřenci opět na dostihy do Velké Chuchle.


Jako první se představí zástupce stáje TVD-Slavičín CHERI HONEY. V proutěných překážkách III. kat na 3.300m bude jeho soupeřem mj. na překážkách zatím neporažený klasický vítěz PEGAS, takže kdo bude favoritem je jasné.. Devizou Cheriho by ale měl být ž.Josef Vána ml. v sedle.Cheriho stájová kolegyně DETEKCE míří i spolu s naším "modrým" TEMERAFEM do III.kat. na 1.200m pro nezvítězivší dvouletky. Dle kurzů a tipařů by měla přední příčky okupovat spíše klisna, která se navíc pyšní čistě sprinterským původem, s ž.Koplíkem v sedle. Měkčí půda by ale měla více sedět tempovému valachovi, který je, i díky žk.Pavlíně Filipové v sedle, váhově zvýhodněnému. Ale nesmí ho zas rozbolet nožky:))


Poslední dostih dne, cena IV.kat. na 2.400m je další šancí pro našeho smolaře, stále nezvítězivšího IGRÁČKA. Dostih je obsazen poměrně kvalitně, tak snad se i kvalitně odběhne a Igráček ukáže své vytrvalecké vlohy. V sedle bude mít žk.Pavlínu Filipovou.


Temeraf

ČÁRIRAY PO ROCE OPĚT STYLEM ŠAMPIONA!!

13. 10. 2013

Loni při pardubickém galamítinku ČÁRIRAY(Ray of Light - Čarokráska) zadrženě zvítězil v proutěnkářském Křištálovém poháru, letos už zamířil do klasické steeplechase - STŘÍBRNÁ TROFEJ - Cena společnosti A.S.A. (I. kategorie, 4400m). Kombinace měkké půdy, podzimního počasí a rychlého dostihu se mu opět velmi líbila a i když proti němu stáli Khalshani a Sokol, z dostihu vyšel po skvělé taktické jízdě ž.Dušana Andrése jako velmi lehký vítěz.


Pro Čárireje, který už druhou sezónu hájí dostihové barvy ing.Miroslava Ševčíka a připravuje jej trenér Stanislav Popelka to bylo již deváté životní vítězství v osmnáctém životním startu!!Nejmladší nadějě - Tamalirég a Čarda

11. 10. 2013


TAMALIRÉG(Next Desert-Tamalirega) - syn klasické vítězky a producenta black-type koní v Německu


ČARDA(Ray of Light-Čarokráska) - pravý bratr šampiona Čáriraye


 

Když se nedaří, tak se nedaří...

09. 10. 2013

I tak by se dalo shrnout nedělní vystoupení našich koníků.. Tvrdá a rychlá dráha není asi nic, co by se jim zamlouvalo..


Čáryrejce se přliš nelíbily startovací boxy a po startu nabrala obrovskou ztrátu a tak pro ni vlastně dostih téměř skončil. Kobylka, ale ukázala, že to je bojovnice a ještě stihla pole doběhnout. Na vítěze ztrácela kolem dvaceti délek, ale to bylo určitě méně, než byla její vstupni ztráta.Itigera oproti minulému startu měla chut závodit, ale osmnáctka pro ni byla na tvrdu příliš krátká a rychlá na to, aby vybojovala lepší než osmé místo.


Inarca si až do zatočení do cílové roviny počínala jako dostihový kůň, když cválala aktivně za lídrem, ale pak opět zpomalila.. Doma se pak ukázalo, že ji na tvrdu opět rozbolely šimbajny.. neverending story..


Igráčkův dostih byl pro změnu rozběhnutý velmi pomalu a v cílové rovince se pak odehrálo sprinterské klání.. Čas poslední čtyřstovky 21,82 je víc než výmluvný.. Na to náš silový vytrvalec opravdu nemá..


Jediným pozitivním bodem dne tak bylo pěkné třetí místo čtyřletého Tygra Rokytenského (Varadar-Tamalirega) v dostihu s Inarcou. Ukázal, že po pauze způsobené zlomeninou bodcové kosti, se už zase dostává do formy. Tygřík zastupuje stáj R.Maag-Hála a připravuje jej MVDr. Libor Hála.


VCH 6.10.: Debut ČÁRYREJKY, další šance pro ITIGERU s INARCOU a šancový IGRÁČEK

04. 10. 2013

Opět velmi napínavou neděli máme v plánu s našimi koníky. Do Velké Chuchle se totiž vypravíme hned se čtyřmi z nich.


Jako první se představí nejmladší z nich, dvouletá ČÁRYREJKA(Ray of Light-Čarokráska), pravá sestra vynikajcího  ČÁRIREYE. Ten sám také příliš raný nebyl, ale ze dvou startů v juniorském věku vytěžil umístění v jedničkovém dostihu. Naše "malá milá" změří síly s patnácti soupeři v CENĚ SPOLEČNOSTI G-SERVIS (Cena Chovatelského klubu Fitmin) R - cena III.kat. - 2 - 1600 m - 60 000 Kč.


Dále nastoupí čtyřletá ITIGERA(Tiger Cafe), která nás minule svým (ne)výkonem v Lysé zklamala. V CENĚ SPOLEČNOSTI PROTRADE R - handicap IV.kat. - 3+ - 1800 m - 40 000 Kč nastoupí premiérově s blinkersy, tak uvidíme, jestli to přinese kýžený efekt v podobě průniku do dotovaných pater výsledkové listiny.


S blinkersy nastoupí i tříletá INARCA(House Rules) v CENĚ SPOLEČNOSTI ELEKTROTRANS
R - cena IV.kat. - 3+ - 2200 m - 40 000 Kč.
Kobylka poprvé nepůjde na start po dlouhé pauze a tak snad při svém pátém životním startu bude mít konečně trochu dostihovější projev. Pokud ne, čeká ji přechod na překážky..


Největší šance na úspěch, tak budeme mít asi až v posledním dostihu dne v CENĚ EVENT STRIKE PRODUICTION R - handicap III.kat. - 3+ - 2400 m - 60 000 Kč. Zde nastoupí kvalitně rozběhaný čtyřletý IGRÁČEK(Ray of Light). Ve formě se zdá být dobré, distance je pro něj ideální, ale trochu otázkou bude, jak se popasuje se zřejmě pevnější dráhou. Přeci jenom je to spíše "blátomil"..


Všichni koníci budou mít v sedle žk.Pavlínu Filipovou.«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006