Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

MERANO: ČTVRTÁ místa pro TAMMY'N CLASSA a ČESÍLKA!!

24. 06. 2009

Nejen ve Velké Chuchli, ale i v italském Meranu se v neděli 21.6. dařilo našim odchovancům. Konkrétně, dvěma ryzákům, Tammy'n Classovi a Česílkovi, které pro stáj Lokotrans připravuje Stanislav Kovář. V sedle obou byl ž.J.Bartoš.


Česílko jako roček 


Jako první se představil, letos poprvé startující, tříletý ČESÍLKO(Bully Pulpit-Čipka), který svým zjevem hodně připomíná vynikajícího Juventuse:)) Česílko debutoval nad proutěnými překážkami v Premio Marlengo na 3.000m o 13,200 euro. A vedl si velmi slušně, když mu v cíli patřilo čvrté místo. Česílko, který v loňském roce absolvoval tři "trojkové" starty a pokaždé dokončil dostih na dotované pozici, byl jediným českým zástupcem v této zkoušce.


Ještě náročnější úkol měl před sebou čtyřletý Tammy'n Classy(Secret'n Classy-Tammy), neboť zamířil do Pr. Criterium di Primavera, dostihu přes proutěné překážky na 3.500m, Gr.2 o 66.000 euro! Classinka podal vynikající výkon, když jej v cíli dělilo na čtvrtém místě od vítěze jen necelých šest délek. O místo lépe skončil polský odchovanec Berbec z tréninku Radka Holčáka, Classikův věčný rival Klaus, měl tentokrát smůlu a dostih pro pád nedokončil. Classik tak v letošním roce vydělal ve třech startech již 114.400 Kč.   Classinka


 

IMPOSANT BIN VÍTĚZEM!!

23. 06. 2009

IMPOSANT BIN "LÁDIN"(Bin Shaddad-Imposanta) si doběhl v handicapu III.kat. na 2.400m pro vítězství!! Bezproblémový průběh, výborný výkon mladého jezdce T.Vraje + forma v pravý čas;)).. no nevsaďte si při tom kurzu;))


Sedmiletéhý rekonvalescent totiž ve velmi slušně obsazeném handicapu čelil jedenáci soupeřům a narozdíl od své sparingpartnerky nastupoval na start jako outsider, s kursem na vítěze 12:1..


.. Jen pro zajímavost - jak viděl jeho naděje server Tipařův palec: "IMPOSANT BIN - letos už jde na start pošesté, přičemž vystřídal už všechny možné distance. Na té vytrvalecké mu to sedlo nejlíp a pokud nepůjde tentokrát až tak zezadu, může být tipem pro odvážné.";))
A na vysvětlenou - Ládin sice běhal pošesté, ale až pátý start před šel opravdu "jako dostih" a na vytrvalce si mezi mílaři počínal slušně (tzn. kvalitní příprava před čtrnácti dny, kdy v mílové "trojce" v Chuchli obsadil blízké sedmé místo, jako obvykle po slušném finiši)...jen se po těch čtyřech letech potřeboval dostat "do tempa";))


Ládinka útočí


IRENKU(House Rules-Ircana) čekalo v Simsonově ceně(II.kat, 1.200m), největším dostihu pro dvouleté v první půli sezóny, deset kvalitních soupeřů, hlavně hřebců. Irene měla kurz na vítěze 7:1. V jejím sedle byl opět ž.Jan Rája a Irenka podala opět vynikajíící výkon Žel po nepovedeném startu už stihla po skvělém závěrečném zrychlení jen 4 a 1/4 délky vzdálené páté místo. Těšíme se na "Gershák":)).


Irenka před dostihem


 

Debut TANKRÉGY

12. 06. 2009

Dvouletá Tankréga (Laroche - Tamalirega) absolvovala 7.6. ve Velké Chuchli svůj dostihový debut. V tréninku se tato kobylka menšího vzrůstu jeví velmi slibně, ale při prvním běhání to bohužel nakonec nemohla prokázat. Celou předstartovní proceduru snášela s klidem a přehledem, ale těsně po vyskočení ze startovního boxu se něčeho polekala a provedla pár skoků, až jezdci M.Zatloukalovi i vypadl třmen.. Pole se jí nakonec podařilo dohnat, ale nezbyla jí už pak energie potřebná na závěrečné zrychlení, a tak dostih odběhnutý v kvalitním čase dokončila na místě sedmém. Po dostihu se navíc ozvali šimbajny a tak nyní bude nějakou dobu relaxovat.


 

IRENKA DRUHÁ

01. 06. 2009

Opět velmi slušný výkon podala včera ve Velké Chuchli dvouletá IRENKA(House Rules-Ircana).


V dostihu na 1.200m ji stejně jako při vítězném debutu vedl ž.Jan Rája. Irenka, i přesto že na měkké půdě byla proti ostatním díky nejvyšší nesené hmotnosti 60g v nevýhodě, předvedla výborný finiš a vybojovala druhé místo. Zvítětil raný potomek Varadara -  Label Five, za nimi ale zůstali importovaní koníci kvalitních rodokmenů.


.Irenka v tréninku


 


 

Výborný TAMMY'N CLASSY:))

30. 05. 2009

Druhý letošní start absolvoval v sobotu 23.5. v Pardubicích čtyřletý Tammy'n Classy.
V sedle s MVDr. Jánem Machem se zúčastnil steeplechase IV.kat. na 3.900m a obsadil výborné druhé místo a navázal na skvělé vystoupení svého polobratra Tammybina z minulého týdne. Náskok Classika před třetím v cíli činil sedm délek.

Lehké vítězství se připsal Japův syn Klaus, se kterým se Classik střetl i při svém letošním prvním startu v Bratislavě. Tehdy oba nad skoky debutovali v dostihu přes proutěné překážky na 3.200m a i tehdy zvítězil Klaus, ale zbytku pole se vzdálili o 12 a více délek..

 

Classik tak i nadále prokazuje svou velkou bojovnost, poctivost, skokový talent vlastní celý jeho rodině a také vysokou spolehlivost. Na rovinách absolvoval sedm startů, přičemž na distancích 1.200-2.400m získal dvě vítězství a a pět umístění. Classik byl v našem tréninku a majetku až do začátku října loňského roku, kdy jej zakoupila stáj Lokotrans a putoval do Doubravic, kde jej připravuje Stanislav Kovář. Nezbývá než si přát ať se mu tak dobře daří i nadále.

Classinka na snímku skvělé fotografky Šárky Votavové


Clasinka v Pardubicích

 A více fotek Classika z celého dostihu najdete opět v super galerii u Zenona Kiszy.


Hříbátka II.

29. 05. 2009

Dva hřebečci a dvě kobylky - ideální rozvržení, co se týče našich letošních hříbátek.


Čarodějka(*20.3., Ray of Light-Čipka) - Čárinka je sice jemnější, ale dlouhonohá a prozatím vypadá, že zdědila barvu po svém dědovi Rainbowovi.  Od prvního dne je hyperaktvní...


carodejka


Igráček(*22.5, Ray of LIght-Izy). Igráček je ještě větší a o poznání robustnější. Sice ze začátku trošku neohrabaný, ale jinak zvídavý a milý.


Izyn krátce po narození


Itigera(* 24.4, Tiger Cafe-Ircana) velmi dobře prospívá..


itigera


.. stejně jako malý rošťák Tygr Rokytenský(*7.5, Varadar-Tamalirega)


TomášGarik 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006