Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

PF'2011

31. 12. 2010

PF'2011

VCH 7.11.: Vydařený konec sezóny - VÍTĚZSTVÍ pro IRENKU i TANKRÉGU!!

08. 11. 2010

Na rozlučku s dostihovou sezónou jsme se vypravili hned se čtyřmi našimi koníky. Tuaréga a Blýskáček směřovali do dostihů sprinterských, Tankréga s Irenkou zase do vytrvaleckých.


Dvouletá TUARÉGA(Mill Pond-Tamalirega) patřila po slušném druhém běhání k šancovým koním, ale proti ní hrála krátká distanc a vysoké startovné číslo, což bylo zvlášt nevýhodné i proto, že kobylka se jeví jako tempařka.. Při zvážení všech těchto hledisek jsme s jejím konečným výsledkem - pátým místem, po aktivním průběhu - nemohli být nespokojeni, stejně jako s její snaživostí a disciplinovanějším chováním:). V sedle malé, ale nadmíru dobře nasvalené hnědky byl ž.Milan Zatloukal.


BLÝSKÁČEK(Ray of Light -Báá) celou sezónu za svými stájovými druhy zaostává a nejinak tomu bylo i v jeho posledním startu, když v Hdcpu V.kat. na 1.200m, obsadil v sedle s ž.Šafářem místo šesté. Blýsky podává v tréninku slušné výkony, ale až do podzimu jej sužovali růstové problémy a tak se snad ukáže v lepším světe příští rok, na delších distancích, či na překážkách, pro které jeví talent.


Blýsky


IRENKA(House Rules-Ircana) díky šampionovi ž.Janáčkovi v sedle nastupovala opět jako favoritka, i když v Hdcpu III.kat. na 2.200m se sešla kvalitnější konkurence než v jejím minulém startu a navíc startovalo plné šestnáctihlavé pole. Dostih se i na měkčí půdě odběhl ve svižném, poctivém tempu, což Irence plně vyhovovalo. V rovince opět předvedla svůj výborný finiš a i díky tomu, že tentokrát při ní stálo i štěstí, se mohla radovat z druhého vítězství sezóny a třetího její velmi perspektivní kariéry.


IRenka VítěZí!! 


Posledního dostihu sezóny, Ceny IV.kat. na 2.400m se zúčastnila tříletá TANKRÉGA(Laroche-Tamalirega), klisna, která nás celou sezónou trápí svou náladovostí, přílišným temperamentem a naopak nepřílišnou chutí závodit. Kobylka je tempařka, která potřebuje nerušeně utíkat na špici a v jejím posledním startu se tato taktika konečně vydařila. Tankre své soupeře nepustila před sebe celý dostih a mohli jsme se tak s ž.Šafářem radovat z velmi lehkého vítězství.


 

VCH 31.10: ČÁRIRAY v Ceně Prezidenta republiky(NL)!!

02. 11. 2010

Po sérii tří vítězství v nižších kategorií jsme se rozhodli vyzkoušet tříletého ČÁRIRAYE(Ray of Light-Čarokráska) ve společnosti nejvyšší, v Ceně prezidenta republiky(NL, 3.200m).


Konkurence se zde ale sešla opravdu výborná a jak se ukázalo, při tom jakým stylem se dostih odvíjel, i nad Čárirayovi momentální schopnosti. Čáryn dostih bezproblémů odcválal, v duchu předešlých startů, ale "posledních" dvanáct set metrů bylo odběhnuto v jiném rychlostním stupni, než na jaký by doposud zvyklý a tak se musel, v sedle s I.Koplíkovou, spokojit s devátým místem. Dlužno dodat, že z ostatních českých odchovanců se na start postavila pouze Samara Morgan, kt. dokončila jedenáctá..


Čáriray

IMÁGO TŘETÍ ve VELKÉ SLUŠOVSKÉ STEEPLECHASE!!

28. 10. 2010

Hlavním dostihem posledního slušovského mítinku byla Velká Slušovská steeplechase (I.kat., 5.200m) a jí se účastnil i náš odchovanec sedmiletý IMÁGO(Magnus-Ircana). Ten hájí barvy p.ing.Ševčíka a připravuje jej S.Popelka.


IMÁGO je velmi nadějný steepler, ale bohužel mu v posledním roce nepřála štěstěna.. Loni se zranil před plánovaným startem v Ceně Vltavy(NL) a letos v tomto dostihu utrpěl svůj první překážkový životní pád, když upadl přes chybujícího soupeře. Dostih ale tento výborný skokan poctivě dokončil přesně dle kurzu i bez jezdce, na "pátém" místě:)..


SLušovice pro něj tedy byl jakýsi náhradní program a vedl si v něm opět výborně. Pod svým stálým jezdcem B.Mátlem obsadil třetí místo, když se z vítězství radoval letos vynikající Valdemosso.


IMÁGO tak ve své kariéře absolvoval na překážkách celkem 10 startů, v nichž 1x zvítězil, 3x skončil druhý, 3x třetí, 2x čtvrtý a vydělal celkem 144.600 Kč.     


imágo 

VCH 24.10.: IRENKA po nepovedeném průběhu TŘETÍ, TUARÉGA ve Finále Schaumann seriálu ŠESTÁ

25. 10. 2010

Předposlední říjnovou neděli jsme se do VCH vypravili s tříletou IRENKOU a dvouletou TUARÉGOU.


IRENKA(House Rules-Ircana) odskakovala do Hdcpu III.kat na 2.600m jako favoritka, ale její jezdkyně V.Korečková dostih - asi vinou psychického tlaku, jež na ni byl při čekání na padesáté vítězství kladený - nezvládla. Irenka se naštěstí ukázala v cílové rovince opět jako velká bojovnice a po hodně nelíbivém průběhu vybojovala třetí místo, vzdálené jen necelé dvě délka od vítěze..


TUARÉGA(Mill Pond-Tamalirega) naopak nastupovala po hodně "zeleném" debutu do Finále série Schaumann (II.kat., 1.500m) jako outsiderka. V sedle s O.Velkem si ale nakonec vedla velmi nadějně, když i poté, co ji po startu zbrzdil pád jezdce jednoho z soupeřů, držela v rychlém dostihu v zadních pozicích se soupeři krok a v cílové rovině si táhlým závěrem doběhla pro šesté místo.


Výsledek a hlavně Tuarézina chuť závodit nás velmi potěšil, protože tato nepříliš pohledná a vzrůstem malá kobylka, ač se v tréninku jeví velmi slibně, je neustále plná sil a umí být také hodně panovačná až svéhlavá..


TUARÉGA

VCH 17.10: DVOJKOVÉ VÍTĚZSTVÍ a HATTRICK pro ČÁRIRAYE!!!

18. 10. 2010

Třetí letošní start a třetí lehké vítězství - vynikající bilance tříletého ČÁRIRAYE(Ray of Light-Čarokráska). Do Handicapu II.kat. na 2.400m jsme, i přes stále vzrůstající formu z tréninku a příznivou hmotnost, s vítěznými ambicemi určitě nevstupovali, ale o to větší radost nám tento, jinak nenápadný a bezproblémový koník udělal. V duchu předchozích startů absolvoval většinu dostihu v zadní části pole, v oblouku si vylepšil pozici a v cílové rovině předvedl doslova raketové zrychlení, na které neměli soupeři šanci odpovědět..:)) Svou práci v sedle bezchybně odvedla Ingrid Koplíková.


K čtení též ZDE a ZDE


Čáriray si běží pro třetí vítězství:)) 


 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006