Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

PARDUBICE 28.8.: umístění pro IMÁGA, ČESÍLKA i TAMMYRAYE

29. 08. 2010

Velmi nadějně se v sobotu na pardubickém závodišti předvedli hned tři naši odchovanci.


Jako první zamířil ryzák TAMMYRAY(Ray of Light-Tammy) do Proutek pro tříleté (III.kat., 3200m, 80 000 Kč) . Líbivý valach v sedle s ž.Myškou, běhající pod stájí EŽ Praha a.s., se musel nakonec spokojit s pátou příčkou. Celý dostih si totiž počítal aktivně, podílel se na poctivém tempu, ale na jedné z posledních proutěnek na vedoucí pozici klopýtl, málem shodil svého jezdce a tím zhasly jeho šance na lepší umístění.


tammyray


Čtyřletý dlouhán, taktéž ryzák, ČESÍLKO(Bully Pulpit-Čipka) se zúčastnil Steeplechase crosscountry pro čtyřleté koně, (IV.kat., 4000m, 50 000 Kč). V sedle s MVDr.Jánem Machem si ve svém druhém životním crosssu vedl výborně, a i když mu sázející příliš nevěřili (160:10), v cíli mu patřilo jen 3 a 1/4 vzdálené třetí místo.


cesilko


Úspěšný pardubický den završil rekonvalescent IMÁGO(Magnus-Ircana). Sedmiletý hnědák v péči Stanislava Popelky, zastupující stáj Sectori-Ševčík-Vlachovice, se vracel na dráhu po roce a byl tak proti rozběhaným soupeřům určitě v nevýhodě. Přesto podal v sedle se svým stálým jezdeckým partnerem B.Mátlem, ve Steeplechase crosscountry, IV.kat., 4000m, 50 000 Kč, slušný výkon a po aktivním průběhu obsadil čtvrté místo, vzdálené jen 3 a 3/4 délky od vítěze.  Pro Imága to byl devátý životní start na překážkách a nikdy neskončil hůře než na čtvrtém místě!!!


 

SLUŠOVICE 22.8.2010

26. 08. 2010

Druhého letošního slušovského mítinku jsme se zůčastnili se třemi našimi koníky.


IMPOSANT BIN(Bin Shaddad-Imposanta) nastupoval po tříměsíční pauze (zaviněné lehčím zraněním před plánovaným startem v Karlovarské dvojnásobné míli) do hlavního rovinového dostihu dne, III.kat. na 1.800m,  především s cílem se kvalitně připravit do jeho oblíbené Velké Chuchle, kde by se měl představit za čtrnáct dní. Mile nás ale překvapil, když v kvalitně obsazeném, rychlém dostihu, vybojoval páté místo, jen necelé čtyři délky za vítězem.  V Ládinově sedle byla Zuzana Vokálková.


imposant bin


Dostih pracovního charakteru na kratší distanci absolvovala také tříletá IRENKA(House Rules-Ircana). Kvalitní, ale bohužel také velmi smůlovatá kobylka, kterou už rok provázejí nejrůznější zranění.. V Ceně IV.kat. na 1.100m obsadila, poté co po startu neakceptovala sprinterské tempo, místo osmé. V jejím sedle byl Jan Verner. 


irenka 


Naše druhá tříletá klisna TANKRÉGA(Laroche-Tamalirega) se letos podívala do Slušovic už podruhé. Na začátku července obsadila blízké páté místo v nabitém dostihu IV.kat. na 1.800m, nyní zamířila do handicapu IV.kat. na 2.200m. Tankre je sice kvalitní, ale také poměrně problematická a nevyzpytatelná klisna. Výsledek je odvislý především od toho, jak rychle je ochotna se po startu zapojit do dostihu:)).. Problém je to o to větší, že kobylka je založením spíše tempařka, takže žádné zázraky se od ní v cílové rovině čekat nedají.. Takže třetí místo nás určitě potěšilo. V sedle Tankre odvedl dobrou práci ž.Dušan Andrés.


tankréga

Mistrovství ČR ve všestrannosti – starší junioři - IMPOSANT RULES s Veronikou Příhodovou DRUZÍ!!

17. 08. 2010

Rulda je prostě moc šikovný jako všichni Imposanti:)).. A má Pardubice rád, i kdy už ne jako dostihák.. škoda..


Link na článek ZDE

TAMMYRAY - Světlá Hora 10.7. - DRUHÉ místo;))

11. 07. 2010

Ve Světlé Hoře se na proutěnkách (kategorie: III, 2600m), představil také tříletý ryzák TAMMYRAY(Ray of Light - Tammy) a dosáhl zatím svého nejlepšího živtoního umístění. S podporou ž.J.Myšky nakonec po boji podlehl jen Lyuukenovi a patřilo mu tak druhé místo.


Tammyray je v péči trenéra J. Votavy a poté co loni na rovinách zůstal hodně za očekáváním (otázkou zůstává zda bude Tammyray patřit k těm zástupcům své rodiny, které to po rovině až tak "nebavilo", nebo na něj pro zdánlivou ranost byli loni kladeny už loni z jara příliš velké ambice...), přešel letos rovnou do překážkového provozu.


Dle svého trenéra má prozatím poslední potomek výborné matky Tammy(Mys-Taszka,Dakota) velký skokový talent, ale první start v Pardubicích se mu přespříliš nevyvedl, když skoky až moc respektoval a hodně na nich ztrácel,  druhý byl již povedenější a obsadil místo páté.


tammmyray 


 

ČESÍLKO - Světlá Hora 10.7. - VÍTĚZSTVÍ!!;))

10. 07. 2010

Po neúspěšném startu v promáčených Pardubicích se velmi talentovaný skokan ČESÍLKO(Bully Pulpit-Čipka) vrátil na proutěné překážky (na nichž byl loni v Itálii poměrně úspěšný) a na atypické světlohorské své první životní vítězství. Česílko je svěřencem trenéra S.Kováře a zastupuje stáj Lokotrans.


CENA MAGNUSE - I. Ročník (Proutky, kategorie: III, 3400m, Ján Mach, MVDr.)


Česílko v Pardubicích


 

VCH 13.6. - outsiderka TANKRÉGA i favorit IMPOSANT'N CLASSY shodně ČTVRTÍ

15. 06. 2010


Po delší odmlce (způsobené zejména zrušením dostihů ve Slušovicích) jsme se v neděli 13.6. opět vydali s našimi koníky na dostihy. Tankréga s Imposantem jsou sice na pohled úplně rozdílní koně, ale jedno je určitě spojuje - pro plnohodnotný výkon, potřebují v dostihu cválat v poctivém tempu..


"Želízkem v ohni" měl být IMPOSANT'N CLASSY, který také nakonec odskakoval jako favorit do Hdcpu IV.kat na 2.800m. Bohužel průběh dostihu se j.Ingrid Koplíkové tentokrát nevyvedl jak jsem si představovali a Imposantnímu by vyhovovalo a tak jsme se museli spokojit se čtvrtým místem... Stále je tak velmi pošetřený;))


Tříletá TANKRÉGA nastupovala ke svému druhému letošnímu startu v pozici velké outsiderky, ale nakonec nás mile překvapila svým disciplinovým výkonem a v Ceně pro nezvítězivší tříletky na 1.400m obsadila hezké čtvrté místo a to v poměrně kvalitním čase. Dobrý výkon v jejím sedle určitě podal žák Tomáš Vraj. I vzhledem k tomu, že vítězem se stal v NL umístěný Moonglas a Tankréga se jeví jako kobylka na delší tratě, těšíme se na její další vystoupení.


«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006