Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

Slušovice 12.9.: HATTRICK!!

12. 09. 2010

Určitě dlouho budeme vzpomínat na třetí letošní slušovský mítink. Velmi dobře se zde předvedli hned tři naši koníci - IMPOSANT BIN, IRENKA a ČÁRIRAY - a mohli jsme se tak radovat z ojedinělého majitelsko-trenérsko-chovatelského hattricku:))


K přečtení také na TurfSport, Paddock-revue a Dostihy.cz a k vidění ZDE


Nejprve nám udělala velkou radost tříletá IRENKA(House Rules-Ircana), která zvítězila v supervytrvaleckém testu (cena IV.kat., 3.100m). Kobylka se po všech zdravotních komplikacích, které ji od loňského roku provázely, konečně ukázala být v dobré formě, závodní pohodě a potvrdila předpokládané vytrvalecké dispozice. Bezchybně svou práci odvedla j. Zuzana Vokálková.


Irenkaaa!!


Teprve první letošní start absolvoval tříletý valach ČÁRIRAY(Ray of Light-Čarokráska). Koník, který - ač pozdní (stále ještě roste..) - naznačil ve dvou letech, že by mohl patřit i k lepším koním v ročníku.  Nakonec mu ale kariéru pokazil velmi nepovedený prodej.. Naštěstí byl ale zpětně odkoupen a neprojevily se u něj žádné domnělé zdravotní problémy a mohl se proběhnout v hdcapu V.kat na 1.800m. Nesl zde sice spíše překážkovou váhu 66.5kg, ale j. Jan Derych mu poskytl klidný průběh na konci pole. V cílové rovince pak své soupeře porazil lehce o tři a více délek. Potvrdil tak, že to bude bezesporu užitený koník.


cariray


Hlavní rovinový dostih dne, Cena III.kat. na 2.600m, byl cílem IMPOSANT BINA(Bin Shaddad-Imposanta). Ač mnozí nevěřili, že se dokáže prosadit na malém dostihovém oválu - opak byl pravdou. Po ideálním, klidném, průběhu tento již osmiletý poctivec zběhl krátkou slušovskou rovinku ze všech nejrychleji (výrok lehce 3), a mohl si připsat třetí vítězství kariéry. V jeho sedle byl opět Jan Derych.


Ladinda vítězí


 

IMPOSANT'N CLASSY prodán do ITÁLIE!

03. 09. 2010


Vítězství v našich barvách už si bohužel nepřipíše čtyřletý hnědý valach IMPOSANT'N CLASSY, poslední potomek skvělé klisny Imposanty. Zamířil totiž do Itálie, k Benátkám, a bude hájit barvy pana Ostanela Erose.Imposantní je typem koně na kterého se určitě vyplatilo počkat, než vyspěje jak psychicky, tak fyzicky a kariéru má v podstatě pořád před sebou. Silový, tempový supervytrvalec, kterému bohužel nepřál zlozvyk českých vytrvaleckých dostihů (tedy pomalé tempo..). Když ale zjistil o co v dostizích běží, tak žádnou cílovou rovinku neopustil bez boje.. V terénu sice žádný hrdina, ale celkově pohodový koník na ježdění, bezproblémově snášející trénink, nenažraný mlsoun a miláček na boxe;)).


Všem nám bude chybět a přejemu hlavně pevné zdraví a hodně úspěchů v novém působišti!!!


jako roček


Vynikající TAMMY'N CLASSY!!

01. 09. 2010


I když podoběhový výrok jeho jezdce a ošetřujícího veterináře MVDr.Jána Macha "Ještě včera jsem ho vyšetřoval a nebyl úplně v pořádku, ale je to obrovský talent na skoky a na nich hodně získává," pro server Paddock-revue.cz zní poněkud podivně, asi jen dokládá to, jak velký poctivec a bojovník je pětiletý TAMMY'N CLASSY(Secret'n Classy-Tammy,Mys).


Classik svůj první letošní a hned vítězný start absolvoval v chuchelských proutkách, (III.kat., 3300m, 80 000 Kč). Poté so se prakticky celý dostih odehrával v jeho režii, zněl konečný výrok lehce 4 1/4. Nezbývá než si přát, aby tomuto vyjímečnému ryzákovi zdraví vydrželo.. Vždyť kolik koní českého chovu se může pochlubit celkovou kariérou 14 startů - 2 vítězství - 12 umístění a celkový zisk přesahující 250.000Kč?


clasik 


PARDUBICE 28.8.: umístění pro IMÁGA, ČESÍLKA i TAMMYRAYE

29. 08. 2010

Velmi nadějně se v sobotu na pardubickém závodišti předvedli hned tři naši odchovanci.


Jako první zamířil ryzák TAMMYRAY(Ray of Light-Tammy) do Proutek pro tříleté (III.kat., 3200m, 80 000 Kč) . Líbivý valach v sedle s ž.Myškou, běhající pod stájí EŽ Praha a.s., se musel nakonec spokojit s pátou příčkou. Celý dostih si totiž počítal aktivně, podílel se na poctivém tempu, ale na jedné z posledních proutěnek na vedoucí pozici klopýtl, málem shodil svého jezdce a tím zhasly jeho šance na lepší umístění.


tammyray


Čtyřletý dlouhán, taktéž ryzák, ČESÍLKO(Bully Pulpit-Čipka) se zúčastnil Steeplechase crosscountry pro čtyřleté koně, (IV.kat., 4000m, 50 000 Kč). V sedle s MVDr.Jánem Machem si ve svém druhém životním crosssu vedl výborně, a i když mu sázející příliš nevěřili (160:10), v cíli mu patřilo jen 3 a 1/4 vzdálené třetí místo.


cesilko


Úspěšný pardubický den završil rekonvalescent IMÁGO(Magnus-Ircana). Sedmiletý hnědák v péči Stanislava Popelky, zastupující stáj Sectori-Ševčík-Vlachovice, se vracel na dráhu po roce a byl tak proti rozběhaným soupeřům určitě v nevýhodě. Přesto podal v sedle se svým stálým jezdeckým partnerem B.Mátlem, ve Steeplechase crosscountry, IV.kat., 4000m, 50 000 Kč, slušný výkon a po aktivním průběhu obsadil čtvrté místo, vzdálené jen 3 a 3/4 délky od vítěze.  Pro Imága to byl devátý životní start na překážkách a nikdy neskončil hůře než na čtvrtém místě!!!


 

SLUŠOVICE 22.8.2010

26. 08. 2010

Druhého letošního slušovského mítinku jsme se zůčastnili se třemi našimi koníky.


IMPOSANT BIN(Bin Shaddad-Imposanta) nastupoval po tříměsíční pauze (zaviněné lehčím zraněním před plánovaným startem v Karlovarské dvojnásobné míli) do hlavního rovinového dostihu dne, III.kat. na 1.800m,  především s cílem se kvalitně připravit do jeho oblíbené Velké Chuchle, kde by se měl představit za čtrnáct dní. Mile nás ale překvapil, když v kvalitně obsazeném, rychlém dostihu, vybojoval páté místo, jen necelé čtyři délky za vítězem.  V Ládinově sedle byla Zuzana Vokálková.


imposant bin


Dostih pracovního charakteru na kratší distanci absolvovala také tříletá IRENKA(House Rules-Ircana). Kvalitní, ale bohužel také velmi smůlovatá kobylka, kterou už rok provázejí nejrůznější zranění.. V Ceně IV.kat. na 1.100m obsadila, poté co po startu neakceptovala sprinterské tempo, místo osmé. V jejím sedle byl Jan Verner. 


irenka 


Naše druhá tříletá klisna TANKRÉGA(Laroche-Tamalirega) se letos podívala do Slušovic už podruhé. Na začátku července obsadila blízké páté místo v nabitém dostihu IV.kat. na 1.800m, nyní zamířila do handicapu IV.kat. na 2.200m. Tankre je sice kvalitní, ale také poměrně problematická a nevyzpytatelná klisna. Výsledek je odvislý především od toho, jak rychle je ochotna se po startu zapojit do dostihu:)).. Problém je to o to větší, že kobylka je založením spíše tempařka, takže žádné zázraky se od ní v cílové rovině čekat nedají.. Takže třetí místo nás určitě potěšilo. V sedle Tankre odvedl dobrou práci ž.Dušan Andrés.


tankréga

Mistrovství ČR ve všestrannosti – starší junioři - IMPOSANT RULES s Veronikou Příhodovou DRUZÍ!!

17. 08. 2010

Rulda je prostě moc šikovný jako všichni Imposanti:)).. A má Pardubice rád, i kdy už ne jako dostihák.. škoda..


Link na článek ZDE

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006