Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

VCH 15.9: ITIGERA, INARCA, AMERICKÝ ŠERIF a ČARODĚJKA

13. 09. 2013

Tuto neděli míříme do Velké Chuchle se dvěma dcerami IRCANY - tříletou INARCOU(House Rules)  a čtyřletou ITIGEROU(Tiger Cafe). Obě čeká cena IV.kat. na 1.800m a obě budou mít v sedle žk.Pavlínu Filipovou. U obou také visí otazník nad tím, jak si poradí s dlouhou dostihovou pauzou a asi i kratší distancí než je jejich optimum.


ITIGERA ještě na začátku tříleté sezóny naznačovala, že by na vytrvaleckých tratích mohla být minimálně užitečným koníkem, ale pak se bohužel zranila a do tréninku se opět zapojila až letos v květnu. Letošní první start už měla naplánován vícekrát, ale kobylka na to asi měla jiný názor, tak snad už to v neděli vyjde..


INARCU na jaře opět trápily šimbajny a protože je to typ koníka, který pokud není vše stoprocentní, není schopen podat optimální výkon, počkali jsme s jejím dalším startem až na podzim. Na její výkon a projev jsme velmi zvědavi..


Naším nejšancovnějšími koníkem by tak v neděli měl být tříletý AMERICKÝ ŠERIF(Two-Twenty-Two). Odchovanec ing.Miroslava Ševčíka figuruje na startovní listině hdcpu III.kat na 1.600m. Šerif absolvoval minulý týden kvalitní "dostihovou" práci, ale menší otazník visí nad tím, jestli na něj míle v Chuchli nebude už trošku dlouhá. V sedle bude mít ž.Vendulu Korečkovou.


Jední ze Šerifových soupeřů bude i naše odchovankyně v barvách stáje Filip, čtyřletá bělka ČARODĚJKA (Ray of Light-Čipka), která se bude snažit vybojovat třetí letošní vítětství. Naše chovatelské zájmy, se tak budou mísit s těmi majitelskými a trenérskými:))


čarodějka


 

IRENKA na skocích nadějně, ale opět zraněná, ŠERIF po velmi špatném průběhu sedmý

10. 09. 2013

IRENKA doběhla při svém debutu na skocích na pěkném čtvrtém místě, když ji porazili jen již zkušenější soupeři. Prokázala nejen, že ji skoky baví a že jí dlouhé tratě svědčí, ale taky chuť závodit. Z dostihu si totiž odnesla velké šrámy na přední noze, po kterých by mnozí koně dostih vzdaly..AMERICKÝ ŠERIF bohužel doplatil na velmi špatný průběh dostihu. Amatéru Fabrisovi se nepovedlo dobře odskočit, takže Šerda hned po startu nabral menší ztrátu, s čímž by se ještě možná dalo něco dělat, ale k tomu by bylo potřeba držet stopu podé bariéry.. Takto stačil Šerda přiletět jen na misto sedmé.


Nevedlo se ani ČÁRIRAYOVI ve vrcholu odpoledne. Čarda se v dostihu odběhnutém v ostudně pomalém tempu držel spíše v zadních pozicích a ani v cílové rovině nepředvedl očekávaný progres. Otázkou je na kolik se na jeho výkonu projevila jeho inklinace spíše k blátivému podkladu a špatná snášenlivost teplého počasí a do jaké míry to, že Zlatý pohár pro něj byl už třetím startem v rozmezí pěti týdnů..


americký šerif

DOPLNĚNÉ FOTOGRAFIE Z DOSTIHŮ 2013

09. 09. 2013

Na našem "rajčeti" najdete nově doplněné fotografie z dostihů našich odchovanců z probíhající sezóny a také aktuální fotky z pastvy, včetně snímků našich nejmladších nadějí a dvou ročních dcer Bully Pulpita z majetku stáje Filip, které tu máme monentálně na "prázdninách":))


http://vrba-rokytnice.rajce.idnes.cz/


VCH 8.9.: ČÁRIRAY O ZLATÝ POHÁR EŽ PRAHA a.s., DEBUT IRENKY NA PŘEKÁŽKÁCH a AMERICKÝ ŠERIF

06. 09. 2013

Do Prahy tentokrát cestují dva naši svěřenci.


Šestiletá IRENKA (House Rules) si jde poprvé v kariéře vyzkoušet dostih přes proutěné překážky. Talentovaná určitě je, vytrvalá taky, tak snad už se zase štěstěna začne přiklánět na její stranu.. V poslední době je kobylka spíš magnetem na nejrůznější zranění.. V dostihu zařazeném do IV.kat.na 3.300m bude v jejím sedle ž.Dušan Andrés.


Druhým do party je tříletý AMERICKÝ ŠERIF(Two-Twenty-Two). Oblíbený ryzák má namířeno do hdcpu IV.kat. na 1.200m. Proti němu hovoří vysoká váha a dlouhá pauza, ale na druhou stranu koník již v první půli sezóny ukazoval, že čtvrtá kategorie by pro něj neměla být stropem. V sedle odchovance Ing.Miroslava Ševčíka bude am.Jindřich Fabris.


Ač se na tyto starty těšíme sebevíc, magnetem nedělního  odpoledne pro nás bezesporu bude ZLATÝ POHÁR ELEKTRIZACE ŽELEZNIC PRAHA, a. s.. Zde totiž nastupuje ke svému třetímu letošnímu startu jeden z našich nejlepších odchovanců, loňský šampion na proutěných překážkách, šestiletý ČÁRIRAY.


Více na následujících odkazech:


Chuchelský vrchol obstarají proutěnkáři


Stanislav Popelka: „Se ctí se zúčastnit.“


Čarokráska a Čarda

VCH 1.9.: CHERI HONEY i DETEKCE TŘETÍ!

01. 09. 2013

CHERI HONEY se Zdeňkem Bodlákem nakonec nastoupili do svého dostihu jako největší outsideři, ale po opatrném začátku se nakonec předvedli velmi slušně a docválali si pro třetí místo.


cheri honey


Slušně si vedla i dvouletá DETEKCE, jejíž projev už byl vyzrálejší než při debutu a v cíli jí patřilo, stejně jako jejímu stájovému kolegovi, třetí pozice.


Detekce


IGRÁČEK dle očekávání na dotaci nedosáhl, ale za svůj výkon se mezi mílaři taky stydět nemusel. Od vítěze jej na deváté příčce dělilo cca 11 délek.


 

V neděli konečně zase do Chuchle!!

30. 08. 2013

Až tři naši svěřenci budou v neděli 1.9. k vidění v obnoveném dostihovém provozu ve Velké Chuchli.


Jako první zamíří na start zástupce stáje TVD-Technická výroba a.s. sedmiletý CHERI HONEY. Cheri má  další šanci dostat se do cíle překážkového dostihu, tak snad se nic nepřihodí a konečně zase ukáže své kvality. V proutěnkách III.kat. na 3.300m bude mít v sedle Zdeňka Bodláka.


Druhý životní start čeká Cheriho stájovou kolegyni, dvouletou DETEKCI. První start pro ni byl veskrze seznamovací a narazila v něm na silnou konkurenci. Nyní ji čeká první dostih Fitmin série pro české odchovance, III.kat. na 1.200m.  Kobylku povede Bauyrzhan Murzabayev.


Nakonec by měl nový chuchelský trávník vyzkoušet zástupce naší stáje čtyřletý IGRÁČEK. Jeho ambice ale v ceně III. kat. na 1.600m pro české odchovance nejsou příliš vysoké.  Po květnovém zranění a více než tříměsíční pauze se jde na pro něj příliš krátké trati hlavně proběhnout a připravit na starty na příhodnějí distanci.. snad jich v pražských propozicích přibude.. V sedle Igráčka bude žk.Pavlína Filipová.


Detekce s Léňou v Blavě

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006