Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

Úspěšný překážkový start TUARÉGY

21. 08. 2011

Ani ne tři týdny po svém odjezdu z domovské stáje absolvovala tříletá TUARÉGA(Mill Pond-Tamalirega) svůj debut přes proutěné překážky. Stalo se tak v Kolesech 17.7. v dostihu III.kat. na 3.200m. Kobylka v sedle s J.Derychem si na debut vůbec nevedla špatně a získala páté místo.


Se stejným jezdcem se postavila i na start obdobně proponovaného dostihu v Pardubicích 20.8. Ač vzhledem ke konkudenci patřila spíše k outsiderům, vůbec si tak nepočínala a získala výborné třetí místo.

Letní prodeje..

02. 08. 2011

V průběhu léta opustila naši stáj vícero našich koníků.


Hned ze slušovských dostihů 18.6. odcestoval k novému majiteli čtyřletý BLÝSKÁČEK(Ray of Light-Báá). Blýsky, jinak velmi hodný koník, zatím nikdy neprokázal v dostizích chuť závodit a tak nezbývá než doufat, že třeba najde motivaci na novém působišti. Jeho novým trenérem je pan Květoslav Mocek.


blysky


S naší stájí se čtvrtým místem na slušovských dostizích rozloučila také čtyřletá TANKRÉGA(Laroche-Tamalirega). Kobylka podávající výborné výsledky v tréninku, ale bohužel velmi háklivá na průběh dostihu. Tankre putovala do Kovalovic, kde mají svou stáj manželé Filipovi a zastupuje tak nyní stáj Filip.


Rozloučili jsem se také s tříletou TUARÉGOU(Mill Pond-Tamalirega) do níž jsem kladli poměrně vysoké očekávání. Bohužel její charakter měl do ideálu vždy daleko a rovinový trénink byl stále více náročný na její psychiku a tak bylo rozhodnuto, že bude raději přesměrována do překážkového provozu. Skokový talent má kobylka v krvi a od mala jej také prokazovala, tak doufejme, že ji překážky budou bavit a usměrní svou sílu a neutuchající energii tím správným směrem. Kobylka je prozatím v nájmu stáje Kameňák a jejím trenérem je tak pan Stanislav Kovář.


tuaréga


Třetím koníkem který se stěhoval k Brnu a také třetí z odešlých jehož matkou je Tamalirega, je TYGR ROKYTESKÝ(Varadar). Nadějný dvouletý zatím svým bezproblémovým charakterem i flegmatickým temperamentem vybočuje z řady potomků Tamaliregy a tak nezbývá než věřit, že se v dobrém světle předvede i na dráze. Trenérem Tygra je pan MVDr.Libor Hála a bude zastupovat stáj R.Maag-Hála.


Další odešlou je klisna ČIPKA(Mys-Číše). Krásná bělka, kterou ale bohužel celou její chovnou kariéru provázela smůla, jsme se rozhodli prodat i proto, že máme ve stáji dvě její potencionální nástupkyně. Tedy ČAROKRÁSKU(Bin Shaddad) a její letošní dceru ČÁRYREJKU. Kobylka si bude užívat aktivního důchodu a možná ještě i roli matky ve východních čechách u Lenky Fialové. Společnost jí dělá mimo jiné ČARODĚJ DOBRODĚJ(Muscatite), koník který byl jako jako junior necelé dva roky v našem majetku a tréninku a i v našich barvách zvítězil. Později se tento nádherný bělouš tempař stal velmi populární v překážkových dostizích.


 

14. 06. 2011

VCH_5.6.- DRUHÉ místo pro TUARÉGU

14. 06. 2011

Po "výletu" do druhé kategorie, která byla i díky znovu pobolívajícím šimbajnům nad její síly, absolvovala tříletá TUARÉGA(Mill Pond-Tamalirega) svůj třetí letošní start v mílové ceně pro 3-leté nezvítězivší koně. Zde nestačila pouze poctivému Sendwiremu. V jejím sedle byl Tomáš Vraj.


Tuaréga 

Nové galerky - pastva a hříbátka

06. 06. 2011

První dny venku - ČÁRYREJKA & IZYNKA


První dny venku - TEMERAF & INJESTAS 


Pastva koncem května

IZY - kobylka po LOOK HONEY!!

17. 05. 2011

12.5. nad ránem se sbírka našich letošních hříbat zkompletovala, když se Lincolnově dceři IZY narodila krásná velká robustní kobylka po LOOK HONEYM. Malá "Izynka" je celá hnědá bez jakýchkoli odznaků a stejně jako ostatní její vrstevníci velmi dobře prospívá.


izynka


 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006