Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

KOLESA 11.8.. VÍTĚZSTVÍ pro TANKRÉGU!!

18. 08. 2012

Pětiletá TANKRÉGA (Laroche-Tamalirega) absolvovala v Kolesech první crossový start své kariéry a s Janem Derychem v sedle dokázala hned zvítězit.

Dostih IV.kat. na 3.700m byl pro zástupkyni stáje Filip třetím letošním startem, když se nejprve pouze tréninkově proběhla na rovině a poté zamířila do proutěných překážek, ale ty jejímu naturelu také příliš nevyhovovaly. Rozmanité překážky a hodně točení ji zřejmě bavili a snad tomu tak bude i nadále.

25. 06. 2012

Svůj první letošní start, debut na překážkách a debut v barvách ing.Miroslava Ševčíka absolvoval v Brně pětiletý hnědák ČÁRIRAY(Ray of Light - Čarokráska). Čarda, s ž.Pavlem Kašným v sedle, měl steeplechase na 3.800m pro 5-leté a starší především  klidu přeskákat bez velkého závodění a tak se také stalo. Čáriray dokončil na pátém místě a výhledově je směřován především k podzimu a Pardubicím, kdy se snad dočká i jeho oblíbené měkké dráhy.

Čárirey

Na start již svého pátého letošního dostihu se postavil tříletý TYGR ROKYTENSKÝ(Varadar-Tamalirega). Po tom, co byl nešťastně zagalupován v Bratislavě, dokončil na blízkém pátém místě kvalitně obsazený vytrvalecký dostih v Lysé nad Labem a nyní byl nasměrován do dostihu IV.kat. na 2.200m pro 3-leté a starší. Jako vždy si v dostihu počínal aktivně a v cíli mu nakonec pod žk.Pavlínou Filipovou patřilo jen nos a jednu délku vzdálené třetí místo. Tygříka připravuje MVDr.Libor Hála a běhá v barvách stáje R.Maag-Hála.

Tygřík se svým trenérem

Pardubice 16.6.: ČTVRTÉ místo v II.kat. pro IMÁGA a TŘETÍ místo pro TAMMYBINA

19. 06. 2012

IMÁGO(Magnus-Ircana), s ž.Pavlem Kašným v sedle absolvoval první letošní start v dostihu steeplechase cross country II.kat. na 5.200m. Opět prokázal, že je to výborný, spolehlivý skokan a velký poctivec, když vybojoval pěkné čtvrté místo. Imága směřuje jeho majitel ing.Miroslav Ševčík a trenér Stanislav Popelka do Velké Pardubické(L).

Imágo

VCH 10.6.: Debut IGRÁČKA a INARCY

15. 06. 2012

Svou dostihovou premiéru si v propršené neděli 10.6. odbyli tříletý IGRÁČEK(Ray of Light - Izy) a dvouletá INARCA(House Rules-Ircana).

Igráček je nadějný, ale pozdní koník a do dostihu pro 3-leté nezvítězivší koně na 1.400m nastupoval v poli šestnácti koní pochopitelně jako outsider. Z našeho pohledu ale předvedl slušný výkon, když poté co zaostal na startu a až do začátku cílové rovinky pole uzavíral, získal po pohledném finiši osmé místo. V jeho sedle a stejně tak i Inarcy, byla žk.Pavlína Filipová.

igráček

V umístění jsme dle tréninku věřili s dvouletou Inarcou v prvním dostihu série Schaumann na 1.200m. Bohužel u kobylky se po poslední práci projevili šimbajny a tak v cílové rovince nepředvedla nic co umí a dostih pro ni měl pouze seznamovací charakter.

Jinak ale oba koníci zvládli svou premiéru velmi dobře a můžeme se těšit na jejich další starty.