Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

Středoevropská dražba anglického plnokrevníka 2010: ITIGERA & TYGR ROKYTENSKÝ

08. 10. 2010

ITIGERA (*24.4.2009) - dcerou z Japonska importovaného TIGER CAFE(Sunday Silence) a klisny IRCANY(Arcane-Imposanta).


Itigera je třetím potomkem Ircany. Prvním je výborný vytrvalec a skokan IMÁGO(Magnus) - vítěz II.kat, třetí v Ceně Prezidenta(NL) na rovině a čtvrtý v Ceně Vltavě(NL) na překážkách. Imágo ve své kariéře absolvoval zatím 19 startů a krom prvních tří se vždy umístil na dotovaném místě, přičemž třikrát zvítězil a pětkrát skonči druhý. V neděli 10.10. se opět představí v Ceně Vltavy(NL).


Druhým potomkem Ircany je letos tříletá IRENKA(House Rules). Ta se navdory genetickým přepokladům rodiny ukázala být i raná, když zvítězila hned při svém debutu, následně obsadila místo druhé a první půli dvouleté sezóny završila těsným pátým místem v Simsonově ceně. Pak bohužel následovala série zranění a zdravotních komplikací a tak se kobylka znovu naplno prosadila až letos na podzim, kdy mj. zvítězila v supervytrvaleckém testu ve Slušovicích.


Matkou Ircany je IMPOSANTA(Patcher-Isika, Scottish Riffle). Ta všem svým potomkům předala velkou poctivost a bojovnost, kterou její dcery přenášejí dál: IZY - vítězka Slušovského OAKS(NL), třetí v Ceně Hřebčína Napajedla(NL), druhá ve Stříbrném poháru(NL); IMPOSANT SHARP - dvojnásobný vítěz; IMPOSANT RULES zvítězil třikrát na rovině, jednou na překážkách. IMPOSANT SHADDAD - tři trojková vítězství ve VCh + umístění ve dvojkách i jedničkách; IMPOSANT BIN - trojnásobný trojkový vítěz, druhý ve Starohájském kritériu(L).


itigera


TYGR ROKYTENSKÝ (valach *7.5.2009) -syn VARADARA a TAMALIREGY(Lincoln-Tammy).


Tamalirega na dráze zvítězila hned při debutu ve dvou letech, ale největší úspěch si připsala jako tříletá, když lehce o sedm délek zvítězila v JCK(L). V rychlém "Temirkanově" Derby(Gd-3) obsadila místo sedmé, v Českých Oaks(L) skončila pátá.
V chovu zatím své kvality prokázala jen částečně. Její první potomek se bohužel nedožil dostihového věku, druhý - klisna Tesiova(Secret'n Classy) - zdědila z otcovy strany vemi slabou konstituci, čtvrtý - letos tříletá Tankréga(Laroche) - zase nepřílišnou chuť závodit... Pátý, v roce 2008 narozená Tuaréga(Mill Pond) zatím pouze debutovala.


Třetím potomkem je ale TESIOV(Mill Pond), dle GH -87kg- třetího nejlepší tříletý kůň českého chovu v roce 2008!! Tesiov je trojnásobným vítězem ve dvou letech a nejlepší zástupce českécho chovu v Českém Derby(Gd-3) 2008.


Matka Tamaliregy, TAMMY(Mys-Taszka,Dakota), je též matkou vynikajícího TAMMY'N CLASSYHO - 14 životních startů, 2 vítězství, 12 umístění, celkový zisk přesahující 330.000Kč, mj. 4. v Gd-2 v Meranu; skvělé skokanky TANEČNICE - celkový zisk na dotacích překonal hranici půl milionu Kč; třetího v Zlatém poháru Paramo(L) TAMMYBINA, či vítěze na rovinách i překážkách TAMMYJOOMA.


tygr rokytenský 

VCH 3.10: TŘETÍ místo pro IRENKU

05. 10. 2010

I druhý podzimní start se povedl tříleté IRENCE(House Rules-Ircana). V sedle s Ingrid Koplíkovou se zúčastnila kvalitně obsazeného Handicapu III.kat. na 2.400m a na měkké půdě vybobovala blízké třetí místo a první majitelskou prémii.


Obr. Letos narozená pravá sestra IRENKY - INARCA


INarca

VCH 26.9.: ČÁRIRAY opět VÍTĚZNÝ!!

27. 09. 2010

Druhý letošní start a druhé lehké vítězství. Toť letošní bilance tříletého ČÁRIRAYE(Ray of Light - Čarokráska, Bin Shaddad).


To druhé se zrodilo v dostihu kategorie čtvrté pro amatérské jezdce na 1.800m a v jeho sedle byla nadějná mladá jezdkyně Pavlína Filipová. Čarda začal dostih jako tradičně vlažně, v zadní části pole, ale v cílové rovince prakticky neměl soupeře a bez výraznějších pobídek si doběhl pro lehké vítězství.


Obr. Tří-čtvrteční sestra Čáriraye - ČARODĚJKA (Ray of Light-Čipka) * 2009 


Čarodějka


Opět nás ale příliš nepotěšila TANKRÉGA(Laroche-Tamalirega), která v mílovém hdcpu čtvrté kategorie získala místo šesté, byť vzdálené jen necelých šest délek od vítěze.. K dobrému výkonu, tato v tréninku neunavitelná kobylka, potřebuje naprosto nerušený, klidný průběh dostihu, ale z tohoto si naopak odnesla několik šrámů z protrpěných kolizí..


Obr. Matka Čáriraye - ČAROKRÁSKA(Bin Shaddad-Čipka,Mys), v popředí, opět březí po Ray of Light + matka Tankrégy - TAMALIREGA(Lincoln-Tammy, Mys) 


Tamalirega - Čarokráska 


 

Slušovice 12.9.: HATTRICK!!

12. 09. 2010

Určitě dlouho budeme vzpomínat na třetí letošní slušovský mítink. Velmi dobře se zde předvedli hned tři naši koníci - IMPOSANT BIN, IRENKA a ČÁRIRAY - a mohli jsme se tak radovat z ojedinělého majitelsko-trenérsko-chovatelského hattricku:))


K přečtení také na TurfSport, Paddock-revue a Dostihy.cz a k vidění ZDE


Nejprve nám udělala velkou radost tříletá IRENKA(House Rules-Ircana), která zvítězila v supervytrvaleckém testu (cena IV.kat., 3.100m). Kobylka se po všech zdravotních komplikacích, které ji od loňského roku provázely, konečně ukázala být v dobré formě, závodní pohodě a potvrdila předpokládané vytrvalecké dispozice. Bezchybně svou práci odvedla j. Zuzana Vokálková.


Irenkaaa!!


Teprve první letošní start absolvoval tříletý valach ČÁRIRAY(Ray of Light-Čarokráska). Koník, který - ač pozdní (stále ještě roste..) - naznačil ve dvou letech, že by mohl patřit i k lepším koním v ročníku.  Nakonec mu ale kariéru pokazil velmi nepovedený prodej.. Naštěstí byl ale zpětně odkoupen a neprojevily se u něj žádné domnělé zdravotní problémy a mohl se proběhnout v hdcapu V.kat na 1.800m. Nesl zde sice spíše překážkovou váhu 66.5kg, ale j. Jan Derych mu poskytl klidný průběh na konci pole. V cílové rovince pak své soupeře porazil lehce o tři a více délek. Potvrdil tak, že to bude bezesporu užitený koník.


cariray


Hlavní rovinový dostih dne, Cena III.kat. na 2.600m, byl cílem IMPOSANT BINA(Bin Shaddad-Imposanta). Ač mnozí nevěřili, že se dokáže prosadit na malém dostihovém oválu - opak byl pravdou. Po ideálním, klidném, průběhu tento již osmiletý poctivec zběhl krátkou slušovskou rovinku ze všech nejrychleji (výrok lehce 3), a mohl si připsat třetí vítězství kariéry. V jeho sedle byl opět Jan Derych.


Ladinda vítězí


 

IMPOSANT'N CLASSY prodán do ITÁLIE!

03. 09. 2010


Vítězství v našich barvách už si bohužel nepřipíše čtyřletý hnědý valach IMPOSANT'N CLASSY, poslední potomek skvělé klisny Imposanty. Zamířil totiž do Itálie, k Benátkám, a bude hájit barvy pana Ostanela Erose.Imposantní je typem koně na kterého se určitě vyplatilo počkat, než vyspěje jak psychicky, tak fyzicky a kariéru má v podstatě pořád před sebou. Silový, tempový supervytrvalec, kterému bohužel nepřál zlozvyk českých vytrvaleckých dostihů (tedy pomalé tempo..). Když ale zjistil o co v dostizích běží, tak žádnou cílovou rovinku neopustil bez boje.. V terénu sice žádný hrdina, ale celkově pohodový koník na ježdění, bezproblémově snášející trénink, nenažraný mlsoun a miláček na boxe;)).


Všem nám bude chybět a přejemu hlavně pevné zdraví a hodně úspěchů v novém působišti!!!


jako roček


Vynikající TAMMY'N CLASSY!!

01. 09. 2010


I když podoběhový výrok jeho jezdce a ošetřujícího veterináře MVDr.Jána Macha "Ještě včera jsem ho vyšetřoval a nebyl úplně v pořádku, ale je to obrovský talent na skoky a na nich hodně získává," pro server Paddock-revue.cz zní poněkud podivně, asi jen dokládá to, jak velký poctivec a bojovník je pětiletý TAMMY'N CLASSY(Secret'n Classy-Tammy,Mys).


Classik svůj první letošní a hned vítězný start absolvoval v chuchelských proutkách, (III.kat., 3300m, 80 000 Kč). Poté so se prakticky celý dostih odehrával v jeho režii, zněl konečný výrok lehce 4 1/4. Nezbývá než si přát, aby tomuto vyjímečnému ryzákovi zdraví vydrželo.. Vždyť kolik koní českého chovu se může pochlubit celkovou kariérou 14 startů - 2 vítězství - 12 umístění a celkový zisk přesahující 250.000Kč?


clasik 


«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006