Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

Pardubice_12.9.: TŘETÍ místo pro IMÁGA

20. 09. 2009

Další slušný výkon přidal v Pardubicích do své kariéry šestiletý IMÁGO(Magnus-Ircana).


Jeho druhým letošním startem byla steeple crosscountry III.kat. na  4.700m, v sedle s ž.Jiřím Kouskem, který na poslední chvíli nahradil indisponovaného ž.D.Andrése. Imágo v nabitém dostihu opět prokázal svou velkou spolehlivost a vybojoval třetí místo, když jej od vítěze dělili jen čtyři délky a pevná dráha pro něj určitě není optimální.


Imágo - v popředí (hnědo-žluté barvy stáje Sectori-Ševčík) 


Imágo

VCH_6.9.: Nešťastně DRUHÝ IMPOSANT BIN & Nadějný výkon IMPOSANT'N CLASSA

08. 09. 2009


S rozporuplnými emocemi jsme 6.9. odjížděli z Velké Chuchle, kam jsme vyrazili hned se třemi našimi odchovanci - svěřenci.


Nejprve startovala IRENKA(House Rules-Ircana)  v Gershově memoriálu(NL, 1.400m, ž.Dušan Andrés). Irence jsme hodně věřili, ale nakonec bylo vše jinak (a špatně..). Kobylka vůbec nebyla ve své kůži a podala hodně podstandartní výkon. Nezbývá než doufat že bude brzy zase fit, aby mohla opět prokázat jak kvalitní kobylka to je.


irenka


IMPOSANT BIN se naopak v hdcpu III.kat. na 2.400m(žk.Tomáš Vraj) prezentoval velmi slušnou formou. Bohužel ve vítězství mu tentokráte nezabránili silnější soupeři, ale nepříliš dobrý taktický výkon jeho jezdce, který ho nesmyslně držel v pomalé úvodní fázi dostihu na konci pole a vydržel tam s ním až do začátku cílové roviny. Ládinda ale opět prokázal svou velkou bojovnost a poctivost, když výborným závěrem získal těsné druhé místo a to v cílové rovince opravdu moc prostoru neměl..


Tříletý mohutný hnědák IMPOSANT'N CLASSY absolvoval na jaro dva starty v mílových dostizích a jeho projev měl do dostihového hodně daleko. Prostě mu vůbec nedocházelo, že má závodit a navíc stále rostl. Proto jsme jej nechali pár týdnů jen tak poflakovat na pastvě a pak se pomalu začal připravovat na podzim. A čas na dozrání mu určitě prospěl. Zesílil a i jeho tréninkový projev se zlepšil, takže jsme čekali jak si povede v dostihu. Čekali jsme hodně, ale že největší lenoch ve stáji odfíruje dostih (cena IV.kat. na 2.200m, žk.Jan Verner) a v závěru ještě zabojuje a získá čtvrté místo, to opravdu ne. Proti rozběhaným soupeřům to byl určitě slušný výkon a tak se jen můžeme těšit na jeho další starty. Prioritou ale jsou léta budoucí, s výhledem na starty překážkové.


Imposant


 


MERANO_30.8.: Opět úspěch TAMMY'N CLASSA a ČESÍLKA

04. 09. 2009

Dva naši odchovanci hájící barvy stáje Lokotrans, TAMMY'N CLASSY a ČESÍLKO, zamířili ke svým dalším startům opět do italského Merana. A opět je čekali náročné zkoušky, ve kterých ale obstáli velmi dobře.


Čtyřletý TAMMY'N CLASSY(Secret'n Classy-Tammy) obsadil třetí místo v Pr. LIONS CLUB MAIENSE (proutěné překážky na 3.300m o 28.600 Euro), když na vítěze ztrácel jen pět délek a hlavu nejbližší soupeř na něj ztrácel délek osm. Classik tak byl v cíli nejlepší z koní v českém tréninku. Až za ním skončil například i Budapešt tr.Josefa Váni. V jeho sedle byl ž.Myška.


Druhý svěřenec S.Kováře tříletý ČESÍLKO(Bully Pulpit-Čipka) měl v sedle ž.Bartoše a v Pr. STELVIO (proutěné překážky na 3.000m o 13.200 Euro) jej čekalo osm soupeřů. Česílko se celý dostih držel na předních pozicích a v cíli mu nakonec patřilo místo čtvrté, vzdálené jen 2 a 1/2 dělky a krk od vítězného slovenského odchovance NIght Ridera(Look Honey).


 


 

Pardubice_22.8.: IMÁGO VÍTĚZEM!!

25. 08. 2009

Skvělě se povedl vstup do sezóny šestiletému IMÁGOVI(Magnus-Ircana).


Imágo se ve čtyřech letech propracoval do naší šírší vytrvalecké špičky, když zvítězil ve "dvojkách" a obsadil třetí místo v Ceně prezidenta(NL), ve čtyřech letech přešel na překážky, absolvoval pět startů (vše v Pardubicích) a postupně získal tři druhé místa v "crossech" , třetí místo ve "steeplu" a nakonec výborné čtvrté místo v Ceně Vltavy(NL).


Imága provázeli v první půli sezóny drobné zdravotní problémy a změnil trenéra, když se od M.Suchánka přestěhoval k S.Popelkovi. Při návratu na dráhu ale prokázal že ze svého skokového talentu a bojovnosti určitě nic neztratil a po dramatickém finiši si konečně připsal své první překážkové vítězství. Stalo se tak v dostihu steeple c.c. IV.kat. na 4.500m a v jeho sedle byl ž.B.Mátl. Imágo tak určitě potěšil nejenom nás ale i svého majitele ing.M.Ševčíka.


Imágo je prvním potomkem klisny IRCANY(Arcane-Imposanta), která sice musela dostihovou kariéru předčasně ukončit, ale v chovu si vše vynahrazuje. Jejím druhým potomkem je dvouletá IRENKA(House Rules), která se připravuje na start v Gershově memoriálu(NL) a třetím velmi povedená, letos narozená, ITIGERA(Tiger Cafe).


Ircana a Itigera

KV_16.8.: TESIOV DRUHÉ místo

20. 08. 2009

Druhý letošní start absolvoval TESIOV opět v Karlových Varech. Zamířil do dostihu III.kat na 2.000m a jeho jezdeckým partnerem byl ž.Jiří Chaloupka. Přestože pro Tesiova jsou možná dva kilometry "málo" a pevná půda pro něj není optimální, byl sázkaři pasován do role horkého favorita, a to dokonce takového, že na něj byla vypsána sázka "pole proti".


Tesiov podal výborný výkon, když po aktivním průběhu, nakonec neodolal jen finiši progresivní tříletky Novilly (která ale nesla o pět kilogramů méně) a obsadil tak druhé místo. Opět ale získal první majitelskou prémii.


 

KV_19.7.: sezónní debut TESIOVA

08. 08. 2009

Karlovy Vary, 19.7., a dostih II.kat. na 2.400m. To byl první letošní cíl čtyřletého, už valacha, TESIOVA(Mill Pond-Tamalirega). Tesiov nastupoval po nucené zdravotní pauze do stejného dostihu v kterém loni, v rámci přípravy na klasický St.Leager, obsadil třetí místo. Letos byla v sedle líbivého hnědáka v majetku stáje "Syndikát 2007" a v přípravě MVDr.Jiřího Jandy, j.Šárka Pulpánová. Tesiov si v debutu počínal slušně, když na měkké dráze absolvoval celý dostih hodně venkovní stopou, v cílové rovince předvedl dobré zrychlení a i když na první dva v cíli, Savignona s Duplem, tentokrát neměl nárok, od místa třetího jej dělil jen krk. Krom dotace za čtvrté místo získal i první prémii pro koně českého chovu.


Tesiov jako dvouletý získal tři vítězství ze čtyřech startů a jako tříletý patřil do širší špičky ročníku, když obsadil desáté místo v Českém Derby, jako nejlepší z koní českého chovu. Celkem už jen na dotacích získal 166.200Kč.


Přejeme mu pevné zdraví a hodně dalších úspěchů!!


tesiov


 


 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006