Vrba Rokytnice-Slavičín
Menu Aktuality O nás Trénink Chov Prodej Fotogalerie Kontakty
Obrázek náhodný obrázek


Vítáme Vás na stránkách naší stáje, zabývající se chovem, odchovem a tréninkem A1/1.

Aktuality

VCH 8.11.: TŘETÍ místo pro IMPOSANT BINA a ČTVRTÉ pro IMPOSANT'N CLASSA

10. 11. 2009


Na poslední dostihový den sezóny 2009 jsem se vydali se třemi našimi odchovanci.


Jako první se představil dvouletý BLÝSKÁČEK(Ray of Light - Báá), který absolvoval kvalitně obsazený dostih III.kat. na 1.400m. Blýsky je pozdnějším, stále fyzicky i psychicky nevyspělý koníkem a tak cílem startu bylo především získat handicap. Nakonec získal za dvě desáté místa, i když  ve slušně obsazených dostizích, 47,5kg,


Do velmi vyrovnaného handicapu III.kat na 2.200m zamířil sedmiletý IMPOSANT BIN(Bin Shaddad-Imposanta). Ládin si po celý podzim držel slušnou formu, ale bohužel v předešlých dvou startech (6., resp 5. místo) mu v boji o přední příčky zabránili špatné taktické výkony jeho jezdců. Paradoxně, i když ordre bylo v jeho případě pořád stejné, Ládin jeden z dostihů "odfíroval" a pak mu nezbyly síly na jeho obvyklý finiš a první půli dalšího dostihu pro změnu absolvoval daleko na chvostu pole..


Tentokrát mu ale žk.Vraj poskytl poměrně ideální průběh dostihu a Ládin vybojoval jen 2 a 1/4 délky vzdálené třetí místo.


Poslední dostih celé sezóny, handicap IV.kat. na 2.200m absolvoval tříletý IMPOSANT'N CLASSY (Secret'n Classy - Imposanta). Imposant je pozdním typem koně, který má síly a vtrvalosti na rozdávání a jeho perspektiva leží zejména v překářkových dostizích. Také on se na podzim dostal do dobré formy, což dokázal i v přípravném startu 1.11., kdy s velmi nezkušenou žákyní získal blízké páté místo v mílovém žákovském handicapu.


Tentokrát mu přišla vhod i jeho oblíbená měkká, či spíše rozbahněná půda, a i poměrně svižné tempo v úvodních fázích dostihu. Imposant si tak mohl v klidu cválat a pomalu předbíhat slábnoucí soupeře. Výsledkem pak bylo při výroku J 1-nos-1 1/4 slušné čtvrté místo.


S oběma našimi "Imposanty" jsme tak nemohli být nespokojeni. Navíc 2.200 metrů je pro naše supervytrvalce přeci jenom málo;))


Imposant'n Classy


VCH_1.11.: Umístění v jedničkách pro ČÁRIRAYE i TAMMY'N CLASSA !!

03. 11. 2009


Po nadějném debutu zamířil dvouletý hnědák ČÁRIRAY(Ray of Light-Čarokráska) do Ceny Sherlog, dostihu I.kat. na 1.800m. Čáryn, v sedle s Milanem Zatloukalem,  si v dostihu počínal jako typický vytrvalec, do roviny točil na poslední pozici a předvedl hezký finiš, který mu přinesl čtvrté místo. I když na zrychlení zkušenějších a rychlostněji disponovanějších soupeřů neměl prozatím nárok, z hlediska tříleté sezóny podal určitě slibný výkon. Čáriray rozhodně není raným typem koně a má velký potenciál pro další zlepšení. Po škrtu jeho paternitního bratra Fabregase byl jediným koněm českého chovu na startu a získal tak pro nás i první majitelskou prémii.


Čáriray


Ve své skvělé bilanci - tedy zisk dotace v každém z třinácti absolvovaných životních startů!! -  pokračoval v Ceně Elektrizace železnic Praha, a. s., dostihu I.kat. na 3.300m čtyřletý ryzák TAMMY'N CLASSY(Secret'n Classy-Tammy). Classik se vrátil do ČR po třech úspěšných vystopupení na "siepi" v Meranu, přičemž ten poslední se uskutečnil před čtrnácti dny, kdy mu jen kolize zabránila v zisku lepšího než těsného, tři délky vzdáleného, pátého místa. A i v Chuchli podal v sedle s Jánem Machem výborný výkon, když nestačil jen na topfavorita Charccariho a třídového Budapeště a patřilo mu tak třetí místo. Zbytek pole už dokončil vyčerpán s velkými odstupy. Classik zastupuje stáj Lokotrans a připravuje jej S.Kovář.Tammy'n Classy

Slušovice 28.10.: TANKRÉGA DRUHÁ!!

28. 10. 2009

Svým výkonům z tréninku se ve slušovické IV.kat. na 1.600m alespoň částečně přiblížila dvouletá TANKRÉGA(Laroche-Tamalirega). Kobylka (v sedle s ž.J.Šafářem) po aktivním průběhu z čela dostihu, který pro ni zřejmě bude optimální, podlehla kousek před cílem jen Modeně(Jape) a získala tak druhé místo. Sil měla ale i po dostihu na rozdávání..


Tankréga


Tankrégu si můžete prohlédnout také v galerkách z tréninku, či z dostihů.

VCH_18.10: Vítězství pro IZBY & slušný debut ČÁRIRAYE

22. 10. 2009

V neděli 18.10. získala naše stáj třetí letošní vítězství a to zásluhou čtyřleté IZBY(Secret'n Classy-Izy).  Pro kobylku byl handicap IV.kat na 2.400m teprve druhým letošním běháním - poté, co před třemi týdny absolvovala "zahřívací" start.  Izby vedl ž.J.Šafář,  odjezdil ji, jak jsem si přáli a tak kobylka mohla uplatnit svůj výborný závěrečný speed, který v kombinaci s její bojovností vyůstil v těsné (a pro mnohé asi nečekané:)) vítězství.


Zablácená vítězka Izby


Dvouletého ČÁRIRAYE(Ray of Light-Čarokráska) čekalo s ž.Dušanem Andrésem v sedle v dostihu pro nestartovší dvouleté koně na 1.400m hodně původově zajímavých, z větší části importovaných,  soupeřů. Čáryn se mezi nimi ale rozhodně neztratil a přestože v průběhu dostihu si ještě počínal poněkud nezkušeně, v cíli mu patřilo blízké šesté místo, jako nejlepšímu z českých odchovanců.


Ćáriray

VCH_27.9: TŘETÍ místo pro IZYNINA

29. 09. 2009

Druhý životní start absolvoval 27.9 ve Velké Chuchli dvouletý hnědák IZYNIN(Ray of Light-Izy, Lincoln).


Izynin od svého prvního, seznamovacího, startu předvedl slušný progres a v kvalitně obasazeném dostihu III.kat.na 1.400m vybojoval třetí místo, jako první z českých odchovanců. Izynina připravuje pro stáj Orling Jaroslav Votava a v jeho sedle byl ž.Tomáš Lukášek.


Otcem Izynina je sice Ray of Light, jehož potomstvo se jeví vcelku raně, ale jeho matka Izy i celá rodina je spíše pozdnější a zlepšuje se jak časem, tak přibývajícímu metry. Před Izyninem se tak jeví určitě slibná budoucnost.


Izy se v letošním roce narodil opět hřebeček po Ray of LIght, který je tedy pravým bratrem Izynina. Igráček je velmi povedený a tak se i na něj můžeme jen těšit.


FOTOGALERIE IZYNINA 


Víkend 26.9-27.9: také IZBY, BLÝSKÁČEK A TAMMYRAY

28. 09. 2009

Kromě Izyniny se o posledním zářijovém víkendu představili také další tři naši odchovanci, z toho dva v našem tréninku.


V Mostě odběhl svůj třetí letošní dostih ryzák TAMMYRAY(Ray of Light-Tammy,Mys), paternitní bratr a tréninkový partner Izynina. Tammyray běhá pod stájí EŽ Praha a.s., ale zatím zůstává poněkud za očekáváním. První start absolvoval už v půli května, ale v lepším než šestém umístění mu zabránili šimbajny. Druhý start se pro něj konal až o čtyři měsíce později, kdy ale nepotvrdil roli spolufavorita a dokončil až sedmý, i když ale ne příliš vzdálen od vítěze. V mosteckém třetím startu (III.kat., 1.400m, ž.Rája) vybojoval páté místo, když jej, s nejvyšší váhou v poli, od vítěze dělili jen 4 a 3/4 délky.


Je možné, že polobratra vítězky Jarní ceny klisen Tamaliregy(Lincoln) rovinové dostihy zas až tak nebaví a půjde ve šlépějích svých dalších polosourozenců Tammybina(Bin Shaddad) a Tanečnice(Sectori) a bude slavit úspěchy až na překážkách. Tanečnice absolvovala 29 překážkových startů v nichž vydělala více než půl milionu Kč, Tammybin získal již při svém třetím překážkovém startu výborné třetí místo v Ceně Paramo(L). Univerzálem je naopak další Tammyrayův polobratr čtyřletý, velký bojovník,  Tammy'n Classy, který zatím neodešel bez dotace ani na rovině (sedm startů - dvě vítězství), ani na skocích (4 starty - 180.000Kč, 4. místo v Gd-2 v Meranu). 


Tammyray 


Ve Velké Chuchli debutoval v dostihu pro nestartoviší koně na 1.200m další potomek Ray of Lighta,  BLÝSKÁČEK(z Báá po Jolly Groom). Líbivý hnědák menšího vzrůstu sice podědil po své matce rychlost (zvítězila v Gomba hand.), ale ne rannost (Báá zvítězila již ve svém debutu a poté získala třetí místo v Gerchově memoriálu), která by se dala očekávat i z otcovi strany. Proto jsme si především přáli, vzhledem k poněkud hektičtější povaze Báá i jejích potomků,  aby Blýskáček absolvoval celou dostihovou proceduru v klidu, bez jakýchkoli negativních zážitků, což se také podařilo..


Blýskáček


Svůj první letošní start si odběhla čtyřletá polosestra Izynina - IZBY(Secret'n Classy-Izy). Kobylka byla hodně pozdní a tak sezačala ukazovat až loni na podzim, kdy odběhla dva starty, aby po čtvrtém místě na míli, zvítězila v amatérském dostihu na 1.800m. Izby se v tréninku jeví jako vytrvalec a tak jsme se hodně těšili, jak si povede další rok, ale naneštěstí prodělala koncem roku velmi těžkou koliku, při které bojovala o holý život.. Proto začala lehce trénovat až v květnu a nyní šlo v hdcpu IV.kat. na 1.800m spíše o test, jakže na tom je. A  s jejím výkonem jsme byli určitě spokojeni. V rychlém dostihu se Izby krátce po startu propadla na konec pole, ale v cílové rovince ukázala, že to je bojovnice a získala šesté místo.


izby


 

«  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42  »
< zpět | nahoru^ | mapa webu
© DZOLO 2006